Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

APARTMAN KORİDORUNUN İŞGALİ

Başlatan yekdiver, Aralık 10, 2008, 01:20:55 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Karşılıklı iki daireye sahip olan bir malikimiz, kapılarının açıldığı ortak alanın büyük bir kısmını içine alacak şekilde birleştirilerek tek bir kapı ile koridorun kalan kısmına açılması sağlanmıştır.

1."Ortak yer ve tesislerin başka bağımsız bölümlere tahsisi" ile ilgili yorumlarınızı okudum. Çok faydalı oldu. Bu bilgiler hangi kanun veya mevzuatta geçmekte? KMK da en yakını 42. Ancak "tahsisat" ile ilgili bir madde bulamadım. Tecavüzün önlenmesi ve koridorun eski haline getirilmesi için yazacağım ihtarnamede bu mevzuattan alıntı yapmak ve atıfta bulunmak istiyorum.

2. Mahkeme ne kadar sürer? Bir seneyi geçer mi? 

3. Bu tecavüz uzun bir süre önce yapıldı. Karşı taraf "zımni kabul"  (bu kadar sene sustunuz şimdi mi aklınıza geldi ? demeyecek mi) de bulunuldu diye savunma yapabilir mi? çünkü senelerdir eski haline getireceğini söyliyerek unutturmaya çalışıyor.  Apartmanda kimse  bu insanla husumet yaratmak , kargaşaya, mahkemeye karışmak istemediği için bu olaya dur denilemedi, uzadı gitti. 

Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim


Linkback: APARTMAN KORİDORUNUN İŞGALİ Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,555 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp