Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

APARTMAN KORİDORUNUN İŞGALİ

Başlatan yekdiver, Aralık 09, 2008, 10:05:55 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Karşılıklı iki daireye sahip olan bir malikimiz, kapılarının açıldığı ortak alanın büyük bir kısmını içine alacak şekilde birleştirilerek tek bir kapı ile koridorun kalan kısmına açılması sağlanmıştır.

1."Ortak yer ve tesislerin başka bağımsız bölümlere tahsisi" ile ilgili yorumlarınızı okudum. Çok faydalı oldu. Bu bilgiler hangi kanun veya mevzuatta geçmekte? KMK da en yakını 42. Ancak "tahsisat" ile ilgili bir madde bulamadım. Tecavüzün önlenmesi ve koridorun eski haline getirilmesi için yazacağım ihtarnamede bu mevzuattan alıntı yapmak ve atıfta bulunmak istiyorum.

2. Mahkeme ne kadar sürer? Bir seneyi geçer mi? 

3. Bu tecavüz uzun bir süre önce yapıldı. Karşı taraf "zımni kabul"  (bu kadar sene sustunuz şimdi mi aklınıza geldi ? demeyecek mi) de bulunuldu diye savunma yapabilir mi? çünkü senelerdir eski haline getireceğini söyliyerek unutturmaya çalışıyor.  Apartmanda kimse  bu insanla husumet yaratmak , kargaşaya, mahkemeye karışmak istemediği için bu olaya dur denilemedi, uzadı gitti. 

Vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim


Linkback: APARTMAN KORİDORUNUN İŞGALİ


  • Gösterim 5,535 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler