Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Apartman Çatısında Su Deposu Sorunu

Başlatan batgun, Ekim 24, 2008, 11:57:10 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

İyi günler;

24 daireli bir apartmanda yaşamaktayım.Yaklaşık 13 senedir(apartman yapıldığından beri) çatıda su depom bulunmaktadır.Tam olarak aasansör kulesinin üstündeee bulunmaktadır.Benden başka kimseninde su deposu bulunmamaktadır.Bu güne kadar kimseden bir şikayet almamıştım.Ayrıca su depoma gelen boruların vanası dairemde bulunup su taşması vb. gibi olayların yaşanması söz konusu değildir.Ayrıca apartman planında daha sonra yapılmak üzere hidrofor dairesi,güneş enerjisi için takılmak üzere tesisat apartman yapılırken kurulmuştur.Ancak kimse kullanmamıştır.Sadece ben güneş enerjisi paneli altyapısını koydum su depomu koydum ,fakat şu an güneş enerjsini kullanmıyorum..Sadece su depom aktif durumdadır..

Fakat bundan yaklaşık 1 hafta önce kendiminde katılmadığı bir toplantıda su depomun kaldırılması yönünde bir karar çıkmıştır..Kararın gerekçesi çatıya arıza durumunda çıkmasını engellemektir..Fakat daha öncede dediğim gibi depoya giden vanalar dairemde bulunduğu için çatıya çıkma söz konusu değildir..Kimseye zararı olmayan su depomun kaldırılması kararı yasalmıdır?Depomu kaldırabilirmi?Benden habersiz sökülürse ne yapabilirim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...
Linkback: Apartman Çatısında Su Deposu Sorunu


  • Gösterim 10,101 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Apartmanın çatısı mutlak ortak alandır. Kat malikleri deponuz hakkında kaldırmaya yönelik bir karar alabilirler. Diğer söylediğiniz mesnetlerinizin tamamı geçersizdir.

Orta alanda sadece size ait olan tesis ortadan kurul kararı olmasa dahi herhangi bir kat malikinin şikayeti üzerine kaldırılabilir.

Deponuzun kaldırılması yasaldır. Sizin daha önce kaldırmanızı öneririz.

Size bir ihtar yapacaklar cevap vermediğiniz takirde belki de sulh mahkemesi yolu ile kaldıracaklar. Kaldırma ve eski hale getirme masrafları size ait olacaktır. Ayrıca konu mahkemeye intikal ederse karş tarafın avulatlık ve dosya masraflarını da ödemek durumunda kalabilirsiniz.

İyi günler dilerim.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler