Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Apartman ana giriş kapısının gece 11'den sonra kilitlenmesi

Başlatan engindinc, Ekim 03, 2017, 05:19:29 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba, apartmanımızın ana giriş kapısı güvenlik gerekçesi ile yönetici tarafından gece 23'den sonra  kilitleniyor. Bazı kat malikleri bu durumun kişi hürriyetini kısıtladığını, yangın vs. durumunda güvenlik zaafiyetine yol açabileceğini iddia edip bu uygulamaya son verilmesini, apartmanda bulunan merkezi şifreli otomasyon sisteminin aktif hale getirilip kapı giriş çıkışının 23'den sonra da bu sistemle yapılmasını, güvenlik amacıyla gerekliyse kamera sistemlerinin yerleştirilmesini öneriyorlar. Apartman yöneticisi de bu durum karşısında kat maliklerine "gece 23'den sonra apartmanın ana giriş kapısı kapatılsın mı? kapatılmasın mı?" sorusu yönelterek imza topluyor.
1- Apartman yönetimi veya yöneticisinin bazı kişilerin itirazına rağmen kat maliklerine anahtar vermek şartıyla da olsa güvenlik gerekçesiyle kapıyı kilitleme yetkisi var mıdır?
2- Yöntem olarak imza toplayarak bu şekilde karar alınabilir mi? Yoksa genel kurul mu yapılmalıdır?
Teşekkürler
Linkback: Apartman ana giriş kapısının gece 11'den sonra kilitlenmesi Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,071 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Cümle kapı, gerektiğinde hak sahipleri tarafından açılabilecek ve yedekli bir önlem ile kullanılabilir.

Ancak kilidin açılamaması ve ölümlü ya sa yaralanmalı sonuçlanabilecek kazalarda yönetici Ağır Ceza Mahkemesinde hesap verir.

Sorun çıkarmayacak basit  bir sistem olmalı ya da Kat Malikleri Kurulunca alınmış bir kararla ayrıntıları belirtilmiş bir otomasyon sistemi kurulabilir.

Karar olmadan sıradan önlemler dışında 1 imza dahi eksik kalsa keyfi uygulama yapılamaz. Karar alınmadı şarttır. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp