Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

TOPLU YAPI GERÇEKTEN NEDİR NASIL TANIMLANIR

Başlatan f_doruk, Aralık 24, 2009, 04:03:30 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sn. Admin,
Toplu yapı kavramıyla ilgili farklı görüşler ortaya çıkmaktadır. Her tapu müdürlüğü farklı görüşlerdedir. Toplu yapı nedir kafalar tamamen karıştı. Ayrı parsellerde kurulu, vaziyet planı bir, ancak tapuda kayıtlı hiç bir ortak alanı olmayan parseller toplu yapı olarak tanımlanabilirmi? Yasal bir şekilde yapılmayan, örneğin kaçak alt yapı ortak alan olarak kabul edilebilir mi? Tapuda ortak alanı olmayan yerlerin ortak yönetiminden bahsedilebilirmi? Sanırım Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün bile kafası karıştı.
Bu konuda bir yargı kararı varmıdır?
Kısacası tapuda ve gerçekte ortak alanı, sosyal tesisi olmayan, ancak vaziyet planı bir olan siteler toplu yapı olabilir mi? Bu konudaki cevabınızı merakla bekliyorum.
Saygılarımla
Linkback: TOPLU YAPI GERÇEKTEN NEDİR NASIL TANIMLANIR


  • Gösterim 7,152 
  • Genel Kural Tarif ve Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler