Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kapıcı Fonu Oluşturulma Şekli ve Yükümlülüğü

Başlatan ck0902, Eylül 18, 2016, 09:48:54 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İtina ile takip edilmesinde ve fikirlerin paylaşılmasında büyük fayda görüyorum. Şimdiden katkı sunanlara teşekkür ederim.

Haber Türk resmi internet sitesinin 17 EYLÜL 2016 tarihli haberinde;

"Kıdem tazminatında fon sistemine geçilmesinden sonra tüm çalışanlar gibi kapıcıların (apartman görevlisi) kıdem tazminatları toplu ödeme yerine her ay hesaplarına yatacak"

konusundan söz edilmektedir. Buna göre kapıcı fonunun oluşturulması yönetici tarafından zorunlu mudur? Bu soruyu yönetimin denetlenmesinde ve dönem sonu hesap vermesi anında ibra konusu içinde değerlendirilip değerlendirilemeyeceğidir. Çünkü gerçekten kat malikleri kurulu bu fonu zamanında oluşturmayıp hazırlıklı olmazsa aniden yüklü bir ödemeyle karşılaşabilir.

Ayrıca, uzun süredir Kapıcı Fonu oluşturulmadığından dolayı bu fona ödeme yapmayan bir kat maliki tam kapıcı kıdem tazminatı vadesinden (kapıcının emeklilik veya işten ayrılması gibi) kısa bir süre önce evini satmış ise, yeni kat maliki bütün borçla karşı karşıya kalacaktır. Rücu davası açsa bile ödeme emrine zamansız yakalanacaktır.

Linkback: Kapıcı Fonu Oluşturulma Şekli ve Yükümlülüğü


  • Gösterim 3,088 
  • Genel Kural Tarif ve Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler