Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Kapıcı Fonu Oluşturulma Şekli ve Yükümlülüğü

Başlatan ck0902, Eylül 19, 2016, 01:03:54 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 19, 2016, 01:03:54 öö Son düzenlenme: Eylül 19, 2016, 01:07:25 öö ck0902
İtina ile takip edilmesinde ve fikirlerin paylaşılmasında büyük fayda görüyorum. Şimdiden katkı sunanlara teşekkür ederim.

Haber Türk resmi internet sitesinin 17 EYLÜL 2016 tarihli haberinde;

"Kıdem tazminatında fon sistemine geçilmesinden sonra tüm çalışanlar gibi kapıcıların (apartman görevlisi) kıdem tazminatları toplu ödeme yerine her ay hesaplarına yatacak"

konusundan söz edilmektedir. Buna göre kapıcı fonunun oluşturulması yönetici tarafından zorunlu mudur? Bu soruyu yönetimin denetlenmesinde ve dönem sonu hesap vermesi anında ibra konusu içinde değerlendirilip değerlendirilemeyeceğidir. Çünkü gerçekten kat malikleri kurulu bu fonu zamanında oluşturmayıp hazırlıklı olmazsa aniden yüklü bir ödemeyle karşılaşabilir.

Ayrıca, uzun süredir Kapıcı Fonu oluşturulmadığından dolayı bu fona ödeme yapmayan bir kat maliki tam kapıcı kıdem tazminatı vadesinden (kapıcının emeklilik veya işten ayrılması gibi) kısa bir süre önce evini satmış ise, yeni kat maliki bütün borçla karşı karşıya kalacaktır. Rücu davası açsa bile ödeme emrine zamansız yakalanacaktır.

Linkback: Kapıcı Fonu Oluşturulma Şekli ve Yükümlülüğü Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,540 
  • Genel Kural Tarif ve Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp