Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

BOŞ DAİRE

Başlatan tut_si, Ocak 25, 2008, 09:58:22 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,

Ben oturduğum apartmanın yöneticisiyim.Apartmanımızın bodrum katındaki bir daire 6 yıldır boş ve eşyasız olarak duruyor.Daireye uğrayan kimse yok.Keza ev sahibindende hiç bir haber alınamıyor.Sorunumuz;bu dairenin mutfağından bir su sızıntısı olması ve bunun apartmana kötü bir koku yayması.Bu daireye çilingir ve yahut başka bir şekilde girme yetkimiz var mı?Bilgi için teşekkür ederim.

Linkback: BOŞ DAİRE Mesajı Paylaş


  • Gösterim 11,955 
  • Genel Kural Tarif ve Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakına İlişkin Konular
  • 8 Yanıt
Yeni Kat Mülkiyeti Kanunu
VI - Müsaade mecburiyeti:
Madde 23 - Kat maliklerinden birinin bağımsız bölümünde veya bu bölümdeki tesislerde meydana gelen bir hasar veya bozukluğun onarımı veya giderilmesi veya tesislerin yeniden yapılması ile yapı güvenliğiyle ilgili olarak yapılması gerekli görülen teknik incelemeler (md:11)  için diğer bir bağımsız bölüme girmek gerekiyorsa, o bölümün maliki veya o bölümde başka sıfatla oturanlar, giriş müsaadesi vermeye ve bölümde gerekli işlerin yapılmasına katlanmaya mecburdurlar.
Anagayrimenkulün bir kısmının harap olması halinde, harap olan bağımsız bölüm ve eklentilerinin veya ortak yerlerin veya bağımsız bölümdeki tesislerin yeniden yapılması için, sağlam kalan bağımsız bölümlerin içinden veya dışından faydalanılması gerekiyorsa, o bölümlerin malikleri veya orada başka sıfatla oturanlar buna müsaade etmeye mecburdurlar.
Yukarıdaki fıkralarda yazılı müsaade yüzünden, kat maliklerinin veya orada başka sıfatla oturanların uğrayacakları zararı, lehine müsaade verilen bağımsız bölüm malikleri derhal ödemekle yükümlüdürler.
Mesajı Paylaş

Ev sahibine konuyu özetleyen bir ihtarname çekin. Cevap gelmezse hakim müdahalesi için sulh hukuk mahkemesinde dava açın.
Evsahibine ulaşmayı deneyin . Aksi taktirde direkt olarak çilingi kullamanız sıkıntı doğurur. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Bu arda Sako26'ya teşekkürle. katılıyorum. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

cevaplar için teşekkürler.. Mesajı Paylaş

Merhaba,

Tapu bilgilerinden daire sahibine hiç bir şekilde ulaşamadık ve muhtemelen ulaşamayacagız.Dairede su borusunda bir tadilat yapılacak ancak içeri giremiyoruz.Dairenin birikmiş 8 yıllık aidat borcu var.Hukuksal olarak ne yapabiliriz.Bilgi için teşekkür ederim. Mesajı Paylaş