Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

BOŞ DAİRE

Başlatan tut_si, Ocak 25, 2008, 09:58:22 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,

Ben oturduğum apartmanın yöneticisiyim.Apartmanımızın bodrum katındaki bir daire 6 yıldır boş ve eşyasız olarak duruyor.Daireye uğrayan kimse yok.Keza ev sahibindende hiç bir haber alınamıyor.Sorunumuz;bu dairenin mutfağından bir su sızıntısı olması ve bunun apartmana kötü bir koku yayması.Bu daireye çilingir ve yahut başka bir şekilde girme yetkimiz var mı?Bilgi için teşekkür ederim.

Linkback: BOŞ DAİRE Mesajı Paylaş


  • Gösterim 12,463 
  • Genel Kural Tarif ve Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakına İlişkin Konular
  • 8 Yanıt
Yeni Kat Mülkiyeti Kanunu
VI - Müsaade mecburiyeti:
Madde 23 - Kat maliklerinden birinin bağımsız bölümünde veya bu bölümdeki tesislerde meydana gelen bir hasar veya bozukluğun onarımı veya giderilmesi veya tesislerin yeniden yapılması ile yapı güvenliğiyle ilgili olarak yapılması gerekli görülen teknik incelemeler (md:11)  için diğer bir bağımsız bölüme girmek gerekiyorsa, o bölümün maliki veya o bölümde başka sıfatla oturanlar, giriş müsaadesi vermeye ve bölümde gerekli işlerin yapılmasına katlanmaya mecburdurlar.
Anagayrimenkulün bir kısmının harap olması halinde, harap olan bağımsız bölüm ve eklentilerinin veya ortak yerlerin veya bağımsız bölümdeki tesislerin yeniden yapılması için, sağlam kalan bağımsız bölümlerin içinden veya dışından faydalanılması gerekiyorsa, o bölümlerin malikleri veya orada başka sıfatla oturanlar buna müsaade etmeye mecburdurlar.
Yukarıdaki fıkralarda yazılı müsaade yüzünden, kat maliklerinin veya orada başka sıfatla oturanların uğrayacakları zararı, lehine müsaade verilen bağımsız bölüm malikleri derhal ödemekle yükümlüdürler.
Mesajı Paylaş

Ev sahibine konuyu özetleyen bir ihtarname çekin. Cevap gelmezse hakim müdahalesi için sulh hukuk mahkemesinde dava açın.
Evsahibine ulaşmayı deneyin . Aksi taktirde direkt olarak çilingi kullamanız sıkıntı doğurur. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Bu arda Sako26'ya teşekkürle. katılıyorum. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

cevaplar için teşekkürler.. Mesajı Paylaş

Merhaba,

Tapu bilgilerinden daire sahibine hiç bir şekilde ulaşamadık ve muhtemelen ulaşamayacagız.Dairede su borusunda bir tadilat yapılacak ancak içeri giremiyoruz.Dairenin birikmiş 8 yıllık aidat borcu var.Hukuksal olarak ne yapabiliriz.Bilgi için teşekkür ederim. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Merhaba,

Tapu bilgilerinden daire sahibine hiç bir şekilde ulaşamadık ve muhtemelen ulaşamayacagız.Dairede su borusunda bir tadilat yapılacak ancak içeri giremiyoruz.Dairenin birikmiş 8 yıllık aidat borcu var.Hukuksal olarak ne yapabiliriz.Bilgi için teşekkür ederim.


Sulh Hukuk Mahkemesinde müracaat edin. Ve hakimin müdahalesini isteyin. Mahkeme kararı sonucunda daireye gireilecek ve tesisatı onaracak hale geleceksiniz.

Bununla beraber aidat borçları için icra işlemi başlatın. Kişiyi bulamadığınızı söylediğiniz için bağımsız bölümün tapusuna icra koyabileceksiniz. Böylece evin satışı ve eldeğiştirilmesi de önlenecektir.

Saygılarımla,
Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Bilgi için teşekkür ederim. Mesajı Paylaş

İskan Nedir? Kat irtifakı tapusu ve kat mülkiyeti tapusu nedir? Ne zaman alınır? gibi sorulara detaylı cevaplar bulabileceğiniz güzel bir blog yazısı. Okumanızı tavsiye ederim;

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.