Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Temsilcinin temsilcisi olur mu?

Başlatan arfmin, Mayıs 06, 2022, 11:45:38 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KMK 31.madesinin 3.fıkrası ile "Bir bağımsız bölümün birden ziyade maliki varsa, kat malikleri kurulunda bunları içlerinden vekalet verecekleri birisi temsil eder..."

Bu amir hüküm kapsamında paylı mülkiyete sahip bağımsız bölüm hissedarlarının dışarıdan birisini vekil olarak tayin edemeyeceklerini düşünüyorum.

Temsilcinin temsilcisi olur mu?

Linkback: Temsilcinin temsilcisi olur mu?


  • Gösterim 144 
  • Gayrimenkul ve Gayrimenkuller İle İlgili Herşey...
  • 3 Yanıtlar




Merhaba,

Temsilcinin temsilcisi olur fakat bunun için 3. kişilere devredebilme hakkı tanınması lazım.

Örnek:

X1 numaralı dairenin malikleri toplam 4 kardeş. En büyük kardeşlerini temsilci olarak seçerlerse, dediğiniz gibi bu kişi dışında başkası temsilci olamaz (seçen 3 kardeş dahil). Ayrıca en büyük kardeş temsilciliğini devredemez çünkü diğer 3 kardeş devretme yetkisi vermedi, sadece temsil yetkisi verdi. Fakat bu kardeşler en büyük kardeşe temsil yetkisi verirken, bu temsil yetkisini ve sorumluluklarını 3. kişilere devretme hakkı verirlerse, o zaman temsilci seçilen en büyük kardeş, temsilciliğini başkasına devredebilir.

Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar bilgi paylaşımı ve yardım amaçlıdır, hukuki geçerliliği garanti edilmemekte olup, hukuk danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Burada temsil belgesinin devri için oylamaya katılan salt çoğunluğun oy birliği veya oy çokluğu kararı hangi oranda olmalıdır?

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapCevabınız için teşekkür ederim.

Burada temsil belgesinin devri için oylamaya katılan salt çoğunluğun oy birliği veya oy çokluğu kararı hangi oranda olmalıdır?

Oy birliği gerekir.
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar bilgi paylaşımı ve yardım amaçlıdır, hukuki geçerliliği garanti edilmemekte olup, hukuk danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler