Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

sattığım evin borcu

Başlatan tuana23, Mart 30, 2017, 04:23:39 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016 eylul ayında asansöre yeşil etiket için belediye uyarı etiketi astı 2 ay zaman tanıdı o arda evi kasım da sattım aradan 6 ay geçti asansör nisan ayında yapılacak ödemeleride 2017 nisanda yapılacak yeni ev sahibi sen ödeyeceksin diyor bende evi satalı 6 ay oldu satmadan önce sadece uyarı için kırmızı etiket vardı asansör yapılmadı senin kullanacagın hizmeti ben neden ödeyeyim dedim bu kimin hakkı
Linkback: sattığım evin borcu


  • Gösterim 4,681 
  • Gayrimenkul ve Gayrimenkuller İle İlgili Herşey...
  • 3 Yanıtlar
#1
Sayın tuana23

Sadece sorunuza has yanıt vermeye çalışacağım, umarım bu bilgi size faydalı olur.

''Sorumluluk, borcun yasal olarak ödenmesi gereken tarihte malik olan kişiye aittir'' ibaresi genel olarak kabul gören bir tesbit'tir.

Evi sattığınız tarihten önceye vadelenmiş ama def'aten ama taksitlendirilmiş borçlar size aittir. Bu taksitlerden bir bölümünün vadesi evi sattığınız tarihten sonra ise yeni kat malikine aittir.

Taksitlendirilmiş borçlar kendi başına ayrı ayrı anlam ifade eder. Yani bu taksitleri aidat borcu gibi düşünebiliriz. Evi satın alan yeni kat maliki, satın aldığı günden itibaren ödenmesi gereken aidat vs. ortak giderlerden nasıl sorumlu ise devam eden taksitler için de kendi satın aldığı tarihten başlamak üzere sorumlu olacaktır.

Söz konusu gider ile ilgili kat malikleri kurulu karar sizin döneminizde alınmış olması yukarıda söylediklerimi değiştirmez. Kaldı ki, satış sırasında aranızda farklı bir yazılı anlaşma olmasın. Bu durumda satış sözleşmesine göre hareket etmek gerekir.

Saygılar.

( Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Sadece bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır. )
Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır.
Hak ve Sorumluluklarınızı ''Yönetim Planı'' ve ''634 s KMK'' nu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

aydın bey asansör ben evi satmadan anlaşması yapıldı borç miktarı daire başı 2000tl yalnız ödemeler evi sattıktan 6 aysonra başladı asansörde o zaman yapıldı bu durumda evi satmadan önce anlaşma var borç miktarı belli sattıktan sonra ödemeler başladı bana ait değilmi doğrumu anladım

#3
1. El olarak evi Müteahhit Firmadan alsaydı, bir ev ve evin yararlandığı ortak alanlar için yasada belirtilen ne varsa, müteahhit firmadan isteyebilirdi.

bağımsız bölümü devir alan kişi, hem borcunu hem de alacağını devir almış olur.

2. el araba aldıktan sonra 1 ay sonraki yıllık verginin 2. taksitini eski sahibinden isteyemeyiz.

Ancak hem faydayı kullanan yeni kat maliki olacağından bir zarardan söz etmek tartışılır.

Her borçlu kişiye de borcunu ödemediği takdirde hukuki sonuçları belirtmek de şarttır. Burada ancak satışın iptali davası söz konusudur. Dava açılmayacaksa borcu devir alan öder.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler