Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Anahtar Teslimi Satılan Daireler

Başlatan sandalcı, Haziran 16, 2008, 07:44:03 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 16, 2008, 07:44:03 ös Son düzenlenme: Haziran 16, 2008, 07:47:14 ös sandalcı
    2007 yılı ağustos ayında anahtar teslimi bir daire satın aldım 6 haneli bir bina
aradan bir yıl geçmedi üs katta otran daire sakinleri çatı arasına ısı yalıtımı istiyorlar bende bu bina koparetif değil anahtar reslimi aldım mütahitten haklarını aramalarını istiyorum çünkü bina yeni iskan alabilmesi için isi yalıtımı yapması gerekmiyormu daire sahiplerinin mütahitten talep edbilirlermi

Linkback: Anahtar Teslimi Satılan Daireler Mesajı Paylaş


  • Gösterim 8,396 
  • Gayrimenkul ve Gayrimenkuller İle İlgili Herşey...
  • 4 Yanıt
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
    2007 yılı ağustos ayında anahtar teslimi bir daire satın aldım 6 haneli bir bina
aradan bir yıl geçmedi üs katta otran daire sakinleri çatı arasına ısı yalıtımı istiyorlar bende bu bina koparetif değil anahtar reslimi aldım mütahitten haklarını aramalarını istiyorum çünkü bina yeni iskan alabilmesi için isi yalıtımı yapması gerekmiyormu daire sahiplerinin mütahitten talep edbilirlermiİskan ile çatı arasının ısı yalıımı arasında ne gibi bir ilişki var anlayamadım.
Çatı alt katındakilerin durumu sadece Isı Yalıtım Yönetmeliğinde bulunur. Ancak bu durumun iskanı etkileyecek bir durumu olmaması kanaatindeyim.
Isı yalıtımı yapılması için toplantı yapın diyeceğim ama 6 daire olduğunuz için genel kurul zorunluluğunuz yok.
Müteahitten ısı yalıtımını eksik yaptı diye bir talepte bulunulamaz düşüncesindeyim. İmar mevzuatında böyle bir durum yok.
Müteahhit zorunlu olmadığı bir imalatı yapmak zorunda değildir.
Eğer evi alırken bir sözleşme yapı iseniz ve sözleşmede sısı yalıtımı ile ilgili bir açıklayıcı durum varsa o hal farklıdır. Eksikleri tüketici kanununa göre talep edebilirsiniz.
Çatı arası ısı yalıtımı yüksek bir meblağ değildir. 6 kat maliki aranızda anlaşarak yaptırabilirsiniz.
Veya mahkemeye başvurarak bir bilirkişi talep edebilir. Eğer bilirkişi imalatı eksik bulursa müteahhitten bu eksiği gidermesini veya masrafını karşılamasını ayrıca talep edebilirsiniz.


Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap]Arama Parametleri Oluştur[/url]

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

I new account may have to Want to find out more And some advice. Mesajı Paylaş
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

The great thing is that if I have applied for study. Mesajı PaylaşPaylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp