Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

SGK Tahakkuk Fişi ile Ödeme Tutarı farklı.

Başlatan chrome1235, Ocak 30, 2017, 01:09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Merhaba,
SGK dan aldığımız tahakkuk fişi ile bankadan otomatik ödeme yapmak istedim. Fakat ekteki dosyalardan da görüldüğü gibi SGK dan net ödenecek tutarı 560.58 TL gözükürken bankadan ödenmesi gereken tutar 460.68 TL gözüküyor. Bu fark (99.90 TL li bir fark var) nerden geliyor acaba, bir hata mı yapıyorum yoksa bilmediğim bir başka durum mu var?
Bilgisi olan bir arkadaş yanıtlarsa sevinirim.
Teşekkürler..
Kemal.Linkback: SGK Tahakkuk Fişi ile Ödeme Tutarı farklı.


  • Gösterim 13,729 
  • Çalışanlar ve Kapıcılar ile Apartman Görevlilerine İlişkin Konular
  • 5 Yanıtlar
Siz borç kodu olarak 4101 seçmişsiniz. Bu kapıcı primlerini tam karşılamıyor olabilir. Kapıcılar bazı kesintilerden muaftır. Örnek damga vergisi ve gelir vergisi.

Yanıtıziçin teşekkür ederim. Fakat, ben bankadan SGK Prim ödemeye seçiyorum. Başka ne seçebilirim?

Her bankanın internet uygulaması farklılık gösterebilir. Ben sgk dan yapıyorum işlemi. İnternet uygulamasında hangi seçenekler var hangilerini seçeceğiz bilemediğimden cevap verecek durumda değilim. Ama dediğim gibi her iş kolunun farklı kodu var ve kesintileri farklı. Banka yetkililerine sorun. Belki onlar bu durumu öngörememiş olabilirler.

#4
Sözkonusu durum  Asgari Ücret Desteği'nden oluşmaktadır. 2016 yılı boyunca her ay aynı durum oluşmuştur.
2016 yılında İlk defa SGK ödemesi yapıyor olabilir misiniz.? İlk defa yapmıyorsanız, 2015 Yılının Aralık ayında sözkonusu apartman görevlisini işe almış olmalısınız.


6661 sayılı Kanunla 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa eklenen geçici 68 inci maddede, haklarında uzun vadeli sigorta kolu hükümleri uygulanan sigortalılardan dolayı işverenlere 2016/Ocak ila 2016/Aralık aylarına münhasır olmak üzere Hazine desteği verilmesine imkan sağlanmıştır.

Bu Kanunda öngörülen asgari ücret desteğinden yararlanmak için işverenlerden başvuru şartı aranmamış olup, usul ve esası genelgede açıklanacak olan şartları taşıyan işverenler, Kanun hükümlerinden herhangi bir işlem yapmaksızın yararlanmışlardır.

Anılan madde uyarınca verilecek destek tutarı takip eden ayda tahakkuk edecek prim borçlarına mahsup edileceğinden,  2016/Ocak ayında çalıştırılan sigortalılardan dolayı verilecek olan Hazine desteği de 2016/Şubat ayına ilişkin prim borçlarından mahsup edilmiştir. Dolayısıyla mahsuplaşma işlemi 2016/Mart ayında yapılmıştır.

Konuyla ilgili uygulamanın usul ve esasları hazırlanmış olup, Kanunda belirtilen ilgili kamu kuruluşlarının görüşlerine sunulmuştur. İlgili kamu kuruluşlarının görüşleri alındıktan sonra genelge yayınlanacak olmakla birlikte, anılan madde uyarınca 2016/Ocak ayına ait aylık prim ve hizmet belgelerinin verilmesi ve muhteviyatı primlerin ödenme şeklinde herhangi bir değişiklik olmayacağından, 2016/Ocak ayına ilişkin aylık prim ve hizmet belgelerinin verilmesi ve muhteviyatı primlerin ödenmesi ile ilgili işlemler mevcut uygulamalar çerçevesinde yürütülecektir.

Sözkonusu uygulama sebebi ile durumunuz oluşmuştur.  Detaylar için Tıklayınız Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Ama yaramı da deştiniz :)

Aslında ben ilk kez yapıyorum (yeni yönetici oldum). Görevli 2014 girişli. Önceki yöneticimiz bir ücreti karşılığı muhasebiciyle anlaşmış ve muhasebeci SGK dan aldığı makbuzu yöneticimize göndermiş, oda ordaki parayı havale etmiş. Yani her ay fazla yatırılmış gözüküyor. SGK dan müfredat diye bir rapor çektim orda da 99.90 TL eksik yatmış gözüküyor. Ben muhasebecinin bu indirimi bize yansıtmadığını düşünüyorum ama bunu da şu ana kadar nasıl ispatlayacağımdan çok emin değilim. Banka makbuzlarını istedim ama henüz göndermedi. Bunu SGK dan resmi olarak isteme şansım var mı, varsa nasıl yaparım henüz bilemiyorum.Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler