Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kapıcı Hafta Tatili Pazar Mı? Kapıcı Kıdem Tazminatı Kaç YTL.?

Başlatan muammer, Ocak 16, 2008, 07:51:40 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.  • Gösterim 15,246 
  • Çalışanlar ve Kapıcılar ile Apartman Görevlilerine İlişkin Konular
  • 2 Yanıtlar

Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Sorularınızı İlgili Konu ve Başlık Altında Sorunuz.
Sn. Alim İsbakar,

Kapıcı da diğer çalışanlar gibi iş kanuna bağlı olarak değerlendirilir. Buna göre hafta tatili uygulaması vardır. Haftada 45 saat çalışma dışındaki çalışmaları fazla mesai olarak değerlendirilir. Bununla beraber haftada 45 saat çalışan bir işçi hafta tatiline hak kazanır. Bu hafta tatili pazar günü olmak zorunda değildir. İşveren eğer hafta içi bir başka günü kapıcı için hafta tatili olarak belirlemişse hafta tatili kapıcı için o gündür.
Ancak neticede her kapıcının haftada bir gün hafta tatili izni vardır.


Sn. Muammer ,

Bir yıl çalışan bir kapıcı bir brüt maaş tutarında kıdem tazminatına hak kazanır. Bu brüt maaş son aldığı maaşın brüt tutarı kadardır. Yıllar geçse de örneğin 3 yıl çalışmış ise 3 yılın sonunda 3x Son Aldığı Brüt Maaş tutarında kıdem tazminatına hak kazanır.

2008 Yılı 6 Aylık 1. Dönem İçin (Ocak -Haziran) Asgari Tutarda Kapıcı Net Ücreti : 517,14 YTL, Brüt ücreti 608,40 YTL'dir.

Diğer Bir Değişle, şu anda bir yıllık asgari ücretle çalışan bir kapıcı 608,40 YTL kıdem taminatına hak kazanır.


traffic.gif
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler