Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

BEKÇİLERLE GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE ÖDENEN ÜCRET HAKKINDA.

Başlatan caghans, Kasım 21, 2011, 08:04:32 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kat mülkiyetine göre kapıcı, bahçıvan ve bekçinin giderlerinin arsa payı esas alınarak site sakinlerince ortak olarak ödendiği söylendi. Güvenlik görevlileri de bu kapsama giriyor mu? Güvenlik görevlilerinin masrafları da bu şekilde mi öğeniyor?
Linkback: BEKÇİLERLE GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE ÖDENEN ÜCRET HAKKINDA. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 9,802 
  • Çalışanlar ve Kapıcılar ile Apartman Görevlilerine İlişkin Konular
  • 4 Yanıt




bir emeklyi bekçi olarak çalıştırmak istiyoruz nasıl çalıştırabilirız? Mesajı Paylaş

bir emekliye apartmanımızda bekçi olarak nasıl çalıştırabilirız? Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Kat mülkiyetine göre kapıcı, bahçıvan ve bekçinin giderlerinin arsa payı esas alınarak site sakinlerince ortak olarak ödendiği söylendi. Güvenlik görevlileri de bu kapsama giriyor mu? Güvenlik görevlilerinin masrafları da bu şekilde mi öğeniyor?


Yönetim planında başkaca bir hüküm yoksa işçilik giderleri KMK 20 'ye göre bağımsız bölüm sayılarına eşit oranda paylaştırılır.Anlaşılan sizin yönetim planında bu giderlerin asra payı esas alınarak paylaştırılacağına dair hüküm var. Kanunda başka bir paylaşım usulü bulunması yönetim planınınızda yer alan maddenin geçerli olmaması anlamına gelmez. Kat Malikleri Kat Mülkiyeti kanununa göre aralarında başka türlü anlaşma yapabilirler.

Ancak cümlenizden yola çıkarak ;
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Kat mülkiyetine göre kapıcı, bahçıvan ve bekçinin giderlerinin arsa payı esas alınarak site sakinlerince ortak olarak ödendiği söylendi.
bu söylemin yanlış olduğunu söyleyebilirim. Eğer yönetim planına göre söyleniyorsa ve yönetim planında paylaşım usulü arsa payı esas alınarak belirlenmişse ifadeniz doğrudur. Ancak "Kat Mülkiyetine Göre" , yönetim planında aksi berlirlenmemiş ise ve malikler aralarında yönetim planı dahil başka bir anlaşma yapmamış iseler , Kat mülkiyeti Kanunu Madde 20'ye göre "Kat mülkiyetine göre kapıcı, bahçıvan ve bekçinin giderleri bağımsız bölüm sayısı esas alınarak bu giderlere ve toplanacak avansa eşit olarak" katılırlar.

Dolayısı ile ifadenize göre yanıtlarsam size yanlış söylenmiş olup, Kat mülkiyetine göre kapıcı, bahçıvan ve bekçinin giderleri bağımsız bölüm sayısı esas alınarak bu giderlere ve toplanacak avansa eşit olarak" katılırlar.

Dolayısı ile tüm çalışanların masraf ve bu çalışanlar için toplanan ortak avans paylarında olduğu gibi güvenlik görevlileri için de aynı paylaşım esası geçerlidir.

Not!!! Yönetim planınızı okuyun. En doğrusu orada yazar.

Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 20 - (Değişik fıkra: 13/04/1983 - 2814/9 md.) Kat maliklerinden her biri aralarında başka türlü anlaşma olmadıkça:
a) Kapıcı, kaloriferci, bahçıvan ve bekçi giderlerine ve bunlar için toplanacak avansa eşit olarak;
b) Anagayrimenkulün sigorta primlerine ve bütün ortak yerlerin bakım, koruma, güçlendirme (md:9) ve onarım giderleri ile yönetici aylığı gibi diğer giderlere ve ortak tesislerin işletme giderlerine ve giderler için toplanacak avansa kendi arsa payı oranında;
Katılmakla yükümlüdür. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
bir emekliye apartmanımızda bekçi olarak nasıl çalıştırabilirız?
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
bir emeklyi bekçi olarak çalıştırmak istiyoruz nasıl çalıştırabilirız?


Emekliyi apartmanınızın işyeri kaydına göre "bekçi" olarak işe alabilirsiniz. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.