Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yanlış Verilmiş Olan Daire Numaraları Hakkında Çözüm Arıyorum

Başlatan alpkagan, Aralık 09, 2010, 12:47:21 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba sitenize yeni üye oldum ve sizlerden acil bir yardım bekliyorum. yaşamış olduğumuz problemi kısaca açıklamak istiyorum. Bir tesadüf üzerine 10 yılı aşkın süredir annemin üzerine ait kat mülkiyeti tapusunda 13 nolu daire numarasının tapu müdürlüğündeki plana göre 14 nolu daire olduğunu öğrendik. tapuda verilen bilgi ile 14 nolu daire sahibi ile karşılıklı satış yapılarak tapuların değiştirileceği söylendi. 14 nolu daire sahibi binayı yapan müteahhitle görüşmemizde yanlışlığın farkında olduğunu ve işlemleri tamamlayıp değişim yapacağımızı söylemesi üzerine ertesi gün tapuda buluşuldu. ortada daha büyük bir sorun vardı üstümüze alacağımız daire numarasına 2009 yılında 80.000tl lik kredi kullanılmış ve tapuda ipotekli olduğu çıktı. bunun üzerine evrakımızı geri çekerek şahsa ipoteği kaldırıp temiz bir şekilde daireyi teslim etmesi için gerekli uyarımızı yaptık. sonra yaptığım araştırmada kredi müteahhidin adına değil gelininin adına çekilmiş ama daire ile ilgisi olmayan gelinine bu kredi nasıl verilmiş tapu üzerinden bizim dairemize nasıl ipotek konulmuş oda ayrı bir muamma. sormak istediğim bu yaşadığımız problemlerden sonra izlemem gereken yol nedir. yorumlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.
Linkback: Yanlış Verilmiş Olan Daire Numaraları Hakkında Çözüm Arıyorum


  • Gösterim 11,440 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 1 Yanıtlar
Satışlarda ipotekli devir yapılabilir ama bu aleyhinize dolayısı ile ipoteğin kaldırılmasını sağlamanız gerekir. Bunun içinde borcun ödenmesi gerekir. Evet ipotek nasıl konmuş o ilginç! Herhalde 14 numaralı bağımsız bölümün sahibinin gelin değil müteahhid olduğuna eminsinizdir.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler