Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Otopark

Başlatan ekrem özaltın, Ocak 22, 2021, 04:20:48 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Selamlar 2018 yılında tamamlanan bir binadan 2020 haziran ayında bir daire satın aldım. Bina 15 daire ve 5 dükkandan oluşmaktadır. En alt katta sığınak ve kapalı otopark var.
Sorunumuz su binayı yapan müteahit giriş katta bulunan 4 dükkanın sahibi, tadilat projesi yaparak kapalı otoparkı dükkanların eklentisi olarak göstermiş ve tapulamış durumdadır. 4 dükkan tapusu var fakat kullanım tek dükkan şeklinde ve market kullanmaktadir. Kapalı otopark dukkana eklenti olduğu için market burayı soğuk hava deposu vb. şekilde kullanıyor.
Ayrıca dükkan önünde bulunan ve bina ortak kullanım alanı olan bir alanımız market tarafından kapatılmış ve manav olarak kullanılmaktadır. Bu konuda neler yapabiliriz, nasıl bir yol izlememiz gerekli, kapalı otoparkı dükkan eklentisinden çıkarıp ortak kullanım alanı haline getirebilir miyiz?
Teşekkürler
Linkback: Otopark


  • Gösterim 632 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 1 Yanıtlar
Mimari projede otopark olarak belirlenmiş alanlar eklenti olarak bağımsız bölümlere özgülenmiş ise de otopark haricinde farklı amaçla kullanılamaz.
Öncelikle belediyenizin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne müracaat ediniz. Ruhsat projesini edininiz. Daha sonra tapu müdürlüğünden yönetim planı ve eklerini edininiz.
Ardından eski hale getirilmesi için sulh hukuk mahkemesine müracaat edebilirsiniz.
Diğer taraftan dükkan önündeki ortak alanın kullanılmaması için müdahalenin menni davası açabilirsiniz.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler