Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Ortak Alanların Kanuna Aykırı Kullanılması

Başlatan hakarayan, Kasım 26, 2010, 08:57:30 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,

Ben evde yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan anneme bakıyorum, O'nu üzmemek için normal hayattan daha fazla ilgi, dikkat ve gayret göstermek zorundayım.

Ayrıca bu web sitesinde yeni üyeyim ve sizlere sormak istediğim çok konuda soru var. Kıymetli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sizlerden aşağıda açıkladığım rahatsızlıkların giderilmesinde sorumlulara karşı yasak ve cezaları uygulayabileceğimiz ilgili T.C. kanun maddelerinin hangisi olduğunu sormak istiyorum. Vicdan sahibi herkesi yardıma davet ediyorum. Saygılarımla,

Yaşadığım sorunlardan bazıları;

Bina içerisinde oturduğum kattaki komşularım beni ve ailemi ağır bir şekilde rahatsız etmekteler.
Örneğin;
- Yangın merdivenini ortak alan gibi kullanıyorlar, buraya patates ve soğan çuvalı koyduklarından bu bölgede sürekli yangın kapısını (kırmızı demir) açıp-kapatarak gürültüye neden oluyorlar, çirkin bir görüntüye neden oluyorlar, soğuk günlerde binanın soğumasına neden oluyorlar vb.
- Çocuklarını göz önünde tutmak için kattaki ortak alanda kilim sererek çocuklarının oynamasını sağlıyorlar ve çocukların çıkardığı gürültüye engel olmuyorlar.
- Evlerde oturan ev hanımları kattaki ortak alanda komşularıyla yüksek seste sohbet ederek, bizim paylaşmaya mecbur olmadığımız meseleleri duymamıza  ve rahatsız olmamıza neden oluyorlar.
- Komşular kendi kapılarını da gürültü çıkaracak şekilde kapatıyorlar, Diğer komşularla tartışırken gürültü çıkardıklarında hiç rahatsız olmuyorlar, birbirlerine rahatça hakaret ediyorlar ve bunları biz de duymak zorunda kalıyoruz.

Bu konularda yaşadığımız rahatsızlıkları gidermek ve tekrarını önlemek amacıyla sorumlulara karşı yasak ve cezaları uygulayabileceğimiz kanun maddelerini öğrenmek istiyorum.

Bir de bunları ispatlamak amacıyla kayıt yapan güvenlik kamerası ve evime olası hırsızlıkları önlemek amacıyla alarm taktırabilir miyim?  Ben site yönetiminden önce sizlerden öğrenmek istiyorum. Çünkü bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadıklarını düşünüyorum.

Hepinize sağlıklı ve huzurlu bir hayat dilerim.
Linkback: Ortak Alanların Kanuna Aykırı Kullanılması Mesajı Paylaş


  • Gösterim 6,172 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 1 Yanıt
SELAM BEN YENİ ÜYE OLDUM SİTENİZE.
BENİM SORUNUM TERAS DAİREDE  OTURUYORUM, ALT KAT DAİREYE TERASTAN SU SIZDIGINDAN ŞİKAYETLER VAR BU SORUNU BEN KENDİM Mİ GİDERMELİYİM YOKSA APARTMAN ORTAK GİDERİMİDİR, DAİRE BENİM YENİ SATIN ALDIM, ÇATININ BANA AİT OLDUGU SÖYLENDİ HİÇ BİR MASRAFA ORTAK OLMAYACAKLARI SÖYLENDİ BENDE KABUL ETTİM, AMA BENDE ÇATIYI HİÇ BİR ŞEKİLDE KULLANDIRMAYACAGIMI SÖYLEDİM HAKLIMIYIM. TEŞEKKÜR EDERİM YANITINIZI BEKLİYORUM... Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp