Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak Alan - Havalandırma Boşluğunda Restaurant İçin Baca İmalatı İzin İçin Gerekli Oy Oranı

Başlatan mrt blt, Şubat 07, 2008, 12:09:40 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.  • Gösterim 19,050 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 2 Yanıtlar
4 katlı binanın zemin katında lokanta açtık. işyerinin içerisinde 1.70.eninde 2.80cm boyunda 6 adet banyo pencerelerinin havalandırması Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap geniş olan bu havalandırma boşluğunun içerisinden 30cm-50 cm ebatlarında boru ile baca yapmak istiyoruz.apartman sakinlerinden 5/4 den mi izin almamız gerekiyor?inşaat mühendisi ile görüşmemiz sonucunda bu boşluğun havalandırma için çok geniş olduğunu boru geçmesinde sakınca olmadığını kırılacak olan kısımda ise binada kolon-kiriş gibi yerlere zarar vermeyeceğini beyan etti.tşk.

Baca sadece sizin kullanımınıza yönelik olduğu için , ortak alandan geçecek olan dairelerin şafta komşu olanlarının tümünden izin almanız gerekiyor.  Bu amaçla kendilerinden birer mutabakat evrağı almanız yeterli olur. Ya da kat malikleri kuruluna götürünüz . Kat malikleri kurulunda tüm kat maliklerinin izni ile verilecek kararla ayrıca sonradan bağımsız bölümler el değiştirse de yeni alanları bağlar. Diğer taraftan mutabakat yeni alanları bağlamaz.

Bunu niçin yazdım. Diğer tarafta başka daireler olabilir. Onların başkaca bir havalandırma boşluğu olabilir.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler