Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Mantolamada Ücretler Dairelere Nasıl Dağılır...

Başlatan niyesuhkata, Mayıs 03, 2010, 04:24:41 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 03, 2010, 04:24:41 öö Son düzenlenme: Mayıs 03, 2010, 04:27:37 öö niyesuhkata
Merhabalar..
9 katlı 36 daireden oluşan her katta 4 daireden ( 2 köşe ve 2 orta) oluşan bir apartmanda yöneticilik yapıyorum.  2010 yılı olağan  genel kurulunda mantolama yapılması için konunun araştırılarak teklif alınması  daha sonra yapılacak olağan üstü genel kurul da kat malikleri bilgilendirilerek tekliflerin okunması kararı çıkmıştı, geçtiğimiz günlerde yapılan bu olağan üstü genel kurulda mantolama sisteminin ödenmesi konusunda anlaşmazlık çıkmıştır.  Yeni kmk 42-43 maddelerini okuyan birkaç daire sahibi bu yeni mantolama sisteminin herkesin dairesinin yüzeyi kadar yani maddeye göre faydalandıkları alan m2 si kadar ödemesi gerektiğini belirtmiştir. Tahmin edersiniz ki bunu savunanlar ara daire sahipleri. Köşe daire sahipleri ise ödeme dağılımında bugune kadar hiçbir apartmanda bu tip bir şekilde olmadığını savunarak toplam maliyetin 36daire arasında eşit bir şekilde bölüşülmesini savunmakta onlar da yeni kmk.nın 4.maddesinde bina duvarları ortak alana girmesini baz alıyorlar. Fakat kmk.42.maddede belirtilen arsa payı oranında ödeme yapılır demesine rağmen maddenin sonunda faydalandıkları alan kadar ödenir diyerek bazı kat malikleri toplatıyı çıkmaza soktu hiç bir karar alınamadan bitti. Bu tip bir faydalı işin ücret dağılımı nasıl olacak. Eşit mi yoksa faydalanılar yüzey kadar mı?  bizleri bu konuda aydınlatısanız seviniriz.teşekkür ederiz.

Linkback: Mantolamada Ücretler Dairelere Nasıl Dağılır... Mesajı Paylaş


  • Gösterim 133,632 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 22 Yanıt
Öncelikle saydığınız maddeler ile alakalı olarak kısa bilgi verelim.

Mantolama; KMK'nin F) Yenilik ve ilaveler:  I - Faydalı olanlar:  Madde 42 - ye girer. Ve madde der ki,
Alıntı"Kat malikleri, anagayrimenkulün ortak yerlerinde kendi başlarında bir değişiklik yapamazlar; ortak yerlerin düzgün veya bunları kullanmanın daha rahat ve kolay bir hale konulmasına veya bu yerlerden elde edilecek faydanın çoğaltılmasına yarayacak bütün yenilik ve ilaveler, kat maliklerinin sayı ve arsa payı çoğunluğu ile verecekleri karar üzerine yapılır.

Bu işlerin giderleri, yeniliklerden faydalananlar tarafından, faydalanma oranına göre, ödenir. "


Anladığım kadarı ile sıkıntı altı çizili madde sebebi ile olmuş.

Aslında  yeni mantolama sisteminin herkesin dairesinin yüzeyi kadar yani maddeye göre faydalandıkları alan m2 si kadar ödeme yapmak istemeleri de doğrudur. (Ara daire sahipleri.)

Köşe daire sahipleri ise ödeme dağılımında bugune kadar hiçbir apartmanda bu tip bir şekilde olmadığını savunarak toplam maliyetin 36daire arasında eşit bir şekilde bölüşülmesini savunmakta onlar da yeni kmk.nın 4.maddesinde bina duvarları ortak alana girmesini baz alıyorlar.(Konuya bu şekilde bakan köşe daire sahipleri de haklıdır. Çünkü bir arakat dairenin iki tarafını 2 köşe daire oluşturur. Ve köşe dairede doğal olarak en az iki (sizin örneğinizde galiba 3 )taraftan binayı çevreleyecektir. Bu durumda arakat dairenin korumasını iki köşe daire yapmaktadır.

Görüldüğü gibi herkes kendi açısından baktığından herkes haklı gibi durmaktadır.

Ancak bina dış cephe oranlamasında köşe dairelere doğru cepheden faydalanma oranı daha yüksektir. Bu sebeple toplam masraf bölünürken bu dikkate alınmalıdır.

Bazı mimari projelerde direkt olarak eşit bölme fikri de yanlış olabilir..

Daha doğrusu arsa payına göre oranlamaktır. Eğer arsa payları eşit ise o halde eşit olarak paylaştırılacaktır.

Ara dairelerin düşüncesi eğer tüm dairelerin metrekareleri ve arsa payları oranları eşit ise doğru değildir.

O halde alt katta ve en üst katta oturanların altında ve üstündeki zemin tablalarının izolasyonu da sadece üst veya alt daireler ödemelidir gibi bir sonuç çıkar ki, bu sözü edilen yerlerin ortak alan olmasından dolayı herkesin sorumlu olduğuna dair kanun maddelerini oratdan kaldırır.

Dış duvarlar ortak alandır. Kat malikleri bu duvarların içinden faydalanırlar. Dışının mülkiyeti tüm bina sakinlerine aittir.

Yönetim planınızda arsa payları farklı ise arsa paylarına göre dağılım yapın. Bu KMK.'nın Madde 20  sine de uygun olacaktır.

Alıntımd:20 - (Değişik fıkra: 13/04/1983 - 2814/9 md.) Kat maliklerinden her biri aralarında başka türlü anlaşma olmadıkça:
a) Kapıcı, kaloriferci, bahçıvan ve bekçi giderlerine ve bunlar için toplanacak avansa eşit olarak;
b) Anagayrimenkulün sigorta primlerine ve bütün ortak yerlerin bakım, koruma, güçlendirme (md:9) ve onarım giderleri ile yönetici aylığı gibi diğer giderlere ve ortak tesislerin işletme giderlerine ve giderler için toplanacak avansa kendi arsa payı oranında;
Katılmakla yükümlüdür.


Arsa payları eşit ise herkes mantolama giderlerine eşit katılacak.

Eğer açık balkon ve kapalı balkonlar var ise ve balkonu açık olanlar da balkon dışını mantolma yapmak istiyorlarsa toplam iş bedelinin tutarı toplam yüzey metrekaresine onaylanır ve birim metrekare ile balkon dış yüzeyi metrekaresi çarpılarak balkona ait dış mantolama bedeli bulunur. Bu bedel balkonu açık olan maliklerden ayrıca talep edilir.

Neden?

Çünkü balkonlar özel kullanıma tahsis edilmiş "Ortak Alanlardır". Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

50 daireli bir apartmanda oturuyorum mantolama yapmak için alınacak kararda karar yeter sayısı kaç olmalıdır yani kaç kişi ile karar alınabilir Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
50 daireli bir apartmanda oturuyorum mantolama yapmak için alınacak kararda karar yeter sayısı kaç olmalıdır yani kaç kişi ile karar alınabilirResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap .

Sayın üye ,

Yukarıda bu sorunuza cevap verilmiş. Hem de fazlası ile.

Mantolama; KMK'nin F) Yenilik ve ilaveler:  I - Faydalı olanlar:  Madde 42 - ye girer. Ve madde der ki,

"Kat malikleri, anagayrimenkulün ortak yerlerinde kendi başlarında bir değişiklik yapamazlar; ortak yerlerin düzgün veya bunları kullanmanın daha rahat ve kolay bir hale konulmasına veya bu yerlerden elde edilecek faydanın çoğaltılmasına yarayacak bütün yenilik ve ilaveler, kat maliklerinin sayı ve arsa payı çoğunluğu ile verecekleri karar üzerine yapılır.

Bu işlerin giderleri, yeniliklerden faydalananlar tarafından, faydalanma oranına göre, ödenir. "

Ne demektir?

Sizin 50 bağımsız bölümlü apartmanınızda mantolama kararı almak için kat maliklerinin sayı ve arsa payı çoğunluğu gerekir. - Dikkat!!! Toplantıya katılanların değil, tüm kat maliklerinin sayı ve arsa payı çoğunluğu gerekir.

Ne demektir?

Sizin 50 bağımsız bölümlü apartmanınızda mantolama kararı almak için kat maliklerinin en az 26 sının kabul oyu gerekir.

Eğer bağımsız bölümlerin arsa payları eşit ise bu sayı yeterlidir.

Eğer bağımsız bölümlerin arsa payları eşit değil ise kabul oyu verenlerin arsa payı toplanır. Toplam arsa payına bölündüğünde 0,5 den fazla bir sonuç veriyorsa 26 kabul oyu yeterlidir. Eğer vermiyorsa toplam arsa payının yarısını geçene kadar kat malikinin de kabul oyu vermesi gerekir.

Anlaşıldı umarım... Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

 :-[ÖNCELİKLE VERDİGİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM GAYET AÇIKLAYICI ANCAK BEN 5 DAİRELİ BİR APARTMANDA YÖNETİCİYİM  BENİM EVİM 1. KATTA OLDUGU İÇİN ÖNDE VE ARKADA ÇIKMALARI VAR VE BU ÇIKMALARDAN DOLAYI EVİM ÇOKKÖTÜ RUTUBET YAPIYOR  DİGER DAİRE SAHİPLERİNDEN SADECE 1'İ APARTMANDA OTURUYOR GERİSİ KİRACI DİGER DAİRE SAHİBİ KOMŞUM MANTOLAMANIN GEREKLİLİGİNE İNANIYOR VE KATILIYOR ANCAK EVİNİ KİRAYA VERMİŞ OLAN DİGER DAİRE SAHİPLERİ BUNUN LÜX HARCAMA OLDUGU GEREKÇESİ İLE PEK SICAK BAKMIYORLAR  BENİMSE ACİL MANTOLAMAYI BİR ŞEKİLDE YAPTIRMAM GEREKLİ  ÇÜNKÜ GERÇEKTEN ÇOK RUTUBET OLUYOR  MANTOLAMAYI BEN TEK BAŞIMA YAPTIRIRSAM  DİGER DAİRE SAHİPLERİNDEN NASIL TAHSİL EDEBİLİRİM BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM SAYGILAR. Mesajı Paylaş

herkese merhabalar. benimde bu konuyla ilintili bir sorum olacak. 5 katlı binamızda herkesin arsa payı eşit ve metrekarelerde eşit. dış cephe yalıtım yapıyor ve dair başına 1.600 TL gibi bir rakam düştü. her daire için eşit. ancak bazı dairelerde pvc ile balkon kapalı iken bazı dairelerde açık balkon var. firma açık olan balkonlara yalıtım yaparız ama kapalı olanlara yapmayız demiş. aynı parayı verdikten sonra benimde balkonum kapalı olsa bile yaptırma hakkım yok mu? veya madem yapmayacaklar daha az para mı ödemem gerekir? Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
herkese merhabalar. benimde bu konuyla ilintili bir sorum olacak. 5 katlı binamızda herkesin arsa payı eşit ve metrekarelerde eşit. dış cephe yalıtım yapıyor ve dair başına 1.600 TL gibi bir rakam düştü. her daire için eşit. ancak bazı dairelerde pvc ile balkon kapalı iken bazı dairelerde açık balkon var. firma açık olan balkonlara yalıtım yaparız ama kapalı olanlara yapmayız demiş. aynı parayı verdikten sonra benimde balkonum kapalı olsa bile yaptırma hakkım yok mu? veya madem yapmayacaklar daha az para mı ödemem gerekir?


Firma hatalı teklif vermiş. Teklif verilirken balkonlar hariç hesaplanır ve balkon farkı ayrıca belirtilir. Bu taktirde kapalı balkonlara uygulama genellikle yapılmadığından açık balkonlu olanlar ayrıca fark verir. Sizin olayınızda firma ile görüşülüp, yüzey ölçümünde balkonlar hesaba katıldığı için sizin dairenizde bir indirim yapılmalıdır. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
herkese merhabalar. benimde bu konuyla ilintili bir sorum olacak. 5 katlı binamızda herkesin arsa payı eşit ve metrekarelerde eşit. dış cephe yalıtım yapıyor ve dair başına 1.600 TL gibi bir rakam düştü. her daire için eşit. ancak bazı dairelerde pvc ile balkon kapalı iken bazı dairelerde açık balkon var. firma açık olan balkonlara yalıtım yaparız ama kapalı olanlara yapmayız demiş. aynı parayı verdikten sonra benimde balkonum kapalı olsa bile yaptırma hakkım yok mu? veya madem yapmayacaklar daha az para mı ödemem gerekir?


Enerji verimliliği kanunu ve ilgili yönetmelik artık yürürlüğe girdi. Dolayısı ile mantolma yapma kararı almak kolaylaştı. Ancak hala bu konuyu yönetici malikler kuruluna getirmiyorsa , yöneticiye bir ihtarname çekin ve süre verin. İlk malikler kurulunda gündeme alınmasını sağlayın.

Diğer taraftan evinizdeki rutubetin yarattığı zarar diğer maliklere rücu edilebilir. Dış duvar ortak alandır. Bu alandaki hasarlardan dolayı rutubet alıyorsanız tamir edilmesi yönetiminizin sorumluluğundadır. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Sayın nıyesuhkata ile aynı sorunla karşı karşıyayız,bizde de bir katta 3 daire bulunmakta,sağ ve sol daireler 3+1 dış yüzey cepheleri 117 m2,ve üç cephelerine mantolama yapılacak,orta daireler 2+1 şeklinde ve mantolama yapılacak alanları (Dış yüzeyleri)45 m2, ikinci bir aksilik ise tapuda arsa payları eşit,fakat m2 leri 3+1 ler 120 ,2+1 ler ise 80 m2,ödeme konusunda anlaşmazlığa düştük,bir grup kanunda arsa payı oranı deniyor bu yüzden eşit ödeyeceğiz diyorken,diğer bir grup,faydalanma alanı kadar öderiz diyor,aynı durumda çözüm önerisi olarak içten mantolama yaptıralım dendiğinde herkes kendi masrafını karşılasın olayına geliniyor ki bu durumda 2+1 lerin dediğine çıktığındasn bunuda kabul etmiyorlar,bu yüzden niyesuhkatanın sorunu nasıl çözdüğünü merak ediyorum ,şimdiden teşekkürler. Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Sayın nıyesuhkata ile aynı sorunla karşı karşıyayız,bizde de bir katta 3 daire bulunmakta,sağ ve sol daireler 3+1 dış yüzey cepheleri 117 m2,ve üç cephelerine mantolama yapılacak,orta daireler 2+1 şeklinde ve mantolama yapılacak alanları (Dış yüzeyleri)45 m2, ikinci bir aksilik ise tapuda arsa payları eşit,fakat m2 leri 3+1 ler 120 ,2+1 ler ise 80 m2,ödeme konusunda anlaşmazlığa düştük,bir grup kanunda arsa payı oranı deniyor bu yüzden eşit ödeyeceğiz diyorken,diğer bir grup,faydalanma alanı kadar öderiz diyor,aynı durumda çözüm önerisi olarak içten mantolama yaptıralım dendiğinde herkes kendi masrafını karşılasın olayına geliniyor ki bu durumda 2+1 lerin dediğine çıktığındasn bunuda kabul etmiyorlar,bu yüzden niyesuhkatanın sorunu nasıl çözdüğünü merak ediyorum ,şimdiden teşekkürler.


Dış duvarlar ortak alandır. Kat malikleri bu duvarların içinden faydalanırlar. Dışının mülkiyeti tüm bina sakinlerine aittir.
Yönetim planınızda arsa payları farklı ise arsa paylarına göre dağılım yapın. Bu KMK.'nın Madde 20  sine de uygun olacaktır.
İçten mantolama mecbur kalınınca yapılması gereken palyetif bir çözüm. Bu uygulamada bina dışındaki ısı köprüsü engellenemeyeceğinden faydası olmayacaktır. Duvar iç yüzeyi ile mantolama arasında terleme ve küf oluşacaktır. Tavsiye etmem. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Temmuz 22, 2013, 04:29:01 ös #10 Son düzenlenme: Temmuz 22, 2013, 04:39:42 ös fthculha
Öncelikjle hayırlı günler Edirneden Fatih ÇULHA. Bizde istisnai bir durum var incelerseniz sevinirim; 20 daireli bir sitede oturuyorum. Daireler standart 100metrekare. Toplam 3 Blok hepsi 5'er katlı. A Blok ve B blokta her katta tek daire C Blokta ise her katta çift daire bulunmakta. Bende C blokta oturuyorum. A ve B blok dört cepheli çıktığı için metrekareyi çok yükseltiyor , ayrıca dolaylı yada dolaysız oraya yapılacak yalıtımın bana bir faydası yok , biz tek binada her katta çift daire oldugumuzdan üç cephemiz var ve metrekaremiz düşük. C blok olarak A ve B blok'un 4 cepheli oluşundan kaynaklanan fiyat artışını çekmek zorundamıyız?. Kat mülkiyeti Kanununu inceledim fakat kesin bir ibare bulamadım. Herkesin arsa payı eşit. Teşekkürler. Mesajı Paylaş

MErhaba, 5 katlı bir apartmanın dubleks çatı katında oturuyorum. Apartmanımızda mantolama çalışması yapılıyor. Bu çalışma dairemin alt katının duvarlarını kapsaıyor; çatı için herhangi bir çalışma yapılmış değil. Dairemin arsa payı diğer komşularımın 2 katı. Bu durumda 2 kattan birisinde mantolama yapılmış ve çatı için herhangi bir çalışma yapılmamış olmasına rağmen, Arsa payı oranında ödemelere katılıp diğer komşularımın 2 katı kadar ödeme mi yapmam gerekiyor? Mesajı Paylaş

İyi akşamlar,6 katlı 18 dairelik bir binanın yöneticisiyim. Binanı zemin katındaki kat maliki kendisi dairesinin altının mantolanmasını talep ediyor. Altkat  kapıcı dairesi, sığınak ve kalorifer dairesi ama içinin tadilatını müteahhit henüz tamamlamamış, Çatı katındaki kat sahibi ise çatının tamiratını talep ediyor . ama çatı katı dubleks dairenin 2. katının  tavanı betonsuz basit yalıtımlı sac ve onun konutundan geçmeden çatıya çıkma /kullanma ihtimali yok. Sorumluluğumuz nedir? Mesajı Paylaş

İyi günler. A ve B lok olmak üzere iyi ayrı giriş olan bitişik binamız var ( girişler ayrı sokaklara bakıyor), Bir katta A blok 85 m2 ye  3 daire ve toplamda 18 daire iken B blok 120 m2 2 daire ve toplamda 9 daireden oluşuyor,  A ve B blokun yöneticileri de ayrı, Biz A blok olarak montalama yaptırmak istiyoruz fakat, B blok bu işin oratak yapılıması ve üctetin ortak bölünmesini talep edior bu durumda ayrı ayrı yaptırsak A blok 2200 tl B bloka 4300 tl düşecek iken,

ortak yapıldığında biz onlarında ücretini ödemiş olacağız, ortak yapıp onlarında üctetini ödemek zorundamıyız yoksa ayrı ayrı yaptıra bilirmiyiz

Not: Ayrıca B blok çift çephe sokağa bakıyor, A blok ise tek çephe sokak görürken bizde belediyeye sanki çift çepe gibi vergi ödüyoruz, bunların bir çözümü varmıdır. Apartmanımız bir birine girdi. Mesajı Paylaş

merhabalar,apartmanımız 13 daireden oluşuyor,benim dairem bodrum kat tapudada bu şekilde geçiyor diğer 12 daire normal dairelerdir,bina yonecisi montalama yaptırmak için fiyat almiş ve paylaşimida eşit yapmış,benim arka 2 odam komple bodrum ondeki 1 odamdada sacede cam dişarı goruyor diğer heryeri bodrum,yonetim bu paylaşımı yapmakta haklımıdır?ben dağılımın montalama alanına gore yapılmasını soyledim ama yoneticinin tavrı bu yonde degil, yasal olarak ne gibi bir durumla karşılaşabilirim saygılarımla... Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.