Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

DÜKKANIN AİLE SAGLIGI MERKEZİ OLMASI

Başlatan katsuma, Ocak 16, 2011, 03:52:13 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi çalışmalar kolay gelsin bizim 2 bloktan oluşan ama oturma ruhsatımız olmayan bir sitemiz var.(tabii site olduysak)b Blok Dükkan sahibi dükkanını doktorlara kiraya verdi.11 nolu Aile Sağlığı Merkezi açıldı.Ancak bizden muvaffakiyet alınmadı.Bizim yaptırım gücümüz var mı?(Örnek:dükkanın önü bahçemiz .bu bahçeyede giriş yapılan kapıyı kilitleyebilirmiyiz?)
Diğer Bloğun dükkanına da eczane açılacak Bu aralarda bizim yasal güçlerimiz olacak mı?Ne gibi haklarımız olabilir?
Teşekkürler
Linkback: DÜKKANIN AİLE SAGLIGI MERKEZİ OLMASI


  • Gösterim 7,276 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 2 Yanıtlar
Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Beklememeniz Adına Forum'da Sorunuz İle İlgili Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.!
Arama Sayfasına Ulaşmak İçin ! TIKLAYINIZ!!! Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Veya Her Sayfanın Sağ Üst Köşesindeki Ara... Kutusuna Konu İle İLgili Bir İki Kelime Yazarak Benzer Cevaplara Ulaşınız!

Öncelikle şunu belirtmeliyim. Sizin anayapıların tapu sicilinde bir yönetim planı olabilir. Anlaşılan yeni yapılmış. Dolayısı ile kat irtifakı aşamasında yönetim planı tescil edilmiştir.

Bu yönetim planını edinmenizi öneririm. Orada sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Genel bir tanımlama ile ben uzaktan sizlerin site değil blok yapı olduğunuzu düşünüyorum. Tabi yönetim planı aksi düzenlenmiş olabilir.

Dükkan olarak nitelediğiniz alanlar onaylı proje ve tapu sicilinde dükkan olarak geçiyorsa, sizlerden kiralama için herhangi bir muvafakat alınmasına gerek yok.  Tek şart eğer kayıtlı yönetim planında dükkanların sağlık merkezi veya eczane olarak kullanılmasına aykırı bir hüküm olması. Ama onun da olduğunu sanmıyorum. Daha çok yapılı ve sadece konut tip projelerinde bu tip yasaklar olabiliyor.

Sizde dükkan olduğu için bu tip bir sınırlama getirilmemiştir diye düşünüyorum.

Dükkanın önündeki bahçenin kapısını kilitlemeyi müşterilerinin dükkanlara ulaşmasını  engellemek anlamında kastetti iseniz bu tip haklarınız yoktur. Dükkanlar da o blokların sizin bağımsız bölümünüz gibi bir parçasıdırlar. Sizin haklarınızın tamamına sahiptirler. Dükkan oldukları için fazlasına da .

Yasal haklarınızı yorumlamak için yönetim planınıza, onaylı projenize, tapuda dükkanların ne surette kayıt olduklarına bakmak lazım.

Önce bu bilgileri edininiz.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif

          SAYIN İLGİLİYE,
          BEN GİRİŞ KATTA BULUNAN DAİREMİN İLK PROJEDE DÜKKAN OLAN BAGIMSIZ BİR BÖLÜMÜNÜN DÜKKANA ÇEVRİLMESİ,DİGER ODALARININ DA OFİS OLARAK KULLANILMASI İÇİN GEREKLİ PROJE DEGİŞİKLİGİ YAPTIRARAK,KAT MALİKLERİ KURULUNDAN İMZA TOPLAYIP SAMSUN/ATAKUM BELEDİYESİNE VERDİM.BANA BAŞTAN KAT MALİKLERİ KURULU KARARI VE İMZALARI YETERLİ DEMİŞLERDİ,ŞİMDİ NOTERDEN TASDİKLİ MUVAFFAKAT GEREKİYOR DİYE ZORLUK ÇIKARIYORLAR.634 SAYILI KAT  MÜLKİYETİ KANUNUNUN 24.MADDESİNİ VE  5711 SAYILI KANUN MADDELERİNİ İNCELEDİGİMDE KAT MALKİLERİNİN İMZALARININ YETERLİ OLDUGUNU ANLIYORUM.BÖYLE KONULARDA AÇILAN DAVALAR DA  YARGITAY KARARLARINDA DA KAT MALİKLERİNİN İMZALARININ YETERLİ OLDUGU KARARI VERİLDİGİNİ OKUDUM.SİZLERİN BU KONUDA BANA NELER TAVSİYE EDERSİNİZ.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM .SELAM VE SAYGILARIMLA.          26.01.2011    ibrahim ÖZDEMİR


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler