Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

BAZ İSTASYONU GELİRLERİNİN DAĞITILMASI

Başlatan kadir koca, Mayıs 05, 2021, 12:23:47 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

öNCELİKLE MERHABA,

Binamızda yeni yönetici oldum ve şöyle bir sorunumuz var
Binada baz istasyonu var ve bunun da bir gelir durumu var konuyu forumda buldum açıklamışşınız fakat bazı detayları sormam gerekti.
binada baz istasyonu yapılırken oy birliği ile yapılmış fakat gelecek olan kira gelirinin dağıtımıyla alakalı herhangi ilk etapta bir sözleşme yapılmamış. kira gelince de karar alınırken yine oy çokluğu ile gelirin 12 eşit şekilde dağıtımı kararlaştırılmış.
bina da 12 daire ve 3 dükkan var. Burada 2 kardeş olan A. bey'in 1 dükkan ve 1 dairesi - M. bey'in 2 dükkan ve 1 dairesi vardır. Yani 5 hisse. diğer 10 daire ise kat mülkiyetine sahip kişilerdir. İlk gelir dağıtımında 12 eşit paylaşımda (sadece daireler için) herhangi bir sorun olmamış fakat sonraki gelir dağıtımlarında A ve M beyler dükkanlar için de kira bedeli istemişler fakat önceki karara göre karar uygulanmıştır. Ben de yönetici seçildikten sonra bunun haksızlık olmaması açısından ve kat malikleri arasında husumet olmaması açısında 15 eşit şekilde dağıtılmasının yine oy çokluğu ile kararını sağladım. bu arada A ve M beyler önceki karara ilişkin noterden avukatla ihtar çekerek itiraz ettiler. ancak bina kat malikleri 15 eşit dağıtımı konusunda oy birliği sağladılar. 10 kişi ile imza altına aldık. Bina yönetim planında İlk alınan karar mı geçerlidir? Benim yeni aldırdığım 15 eşit şekilde dağıtım kararı mı geçerlidir? yoksa kanunda ki arsa payı oranı durumunu mu uygulamak zorundayız? A ve M beylerin Avukatı benim aldırdığım 15 eşit paylaşım kararına da itiraz edip suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ediyor. Burada nasıl bir yol izlemek uygun olur? Hisse sahiplerinin oy çokluğu karar almada etkili midir?

Diğer bir sorum da şu şekilde. gsm operatör sözleşmesinin yenilenmesinde oy birliği mi yoksa oy çokluğumu geçerlidir. Sözleşme yenilenme zamanında bu yine sorun olacak çünkü. Biz 10 hisse sahibi olarak yenilemek istiyoruz. Ancak 5 hisse sahibi olan A ve M kardeşler itiraz etse buradan bir sonuç çıkar mı?

Çok uzun sormuş olabilirim ancak detaylı anlatılması gereken bir konu gibi geldi bana.
Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Linkback: BAZ İSTASYONU GELİRLERİNİN DAĞITILMASI


  • Gösterim 673 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 1 Yanıtlar


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler