Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Bahçe ve Mahremiyet hakk.

Başlatan medastar, Ekim 17, 2016, 12:03:01 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar merhaba bir kaç sorum olacak size.

Apartmanımızda uzun ama ince bi bahçe var bu mermer zemin bi bahçe ve apartmanımızın arkasında kalıyo buraya çıkan 3 kapı var biri bizim biri sığınak kapısı biri yan daire. Bahçede tek su kaynağı (çeşme) var oda bizim daireden bağlı. Şimdi bahçe ortak kullanım alanı ise bu suyu neden bizim daireden vermişler bunu anlayamadım neyse sorularıma geleyim.

1-) Bina sakinleri bahçede oturma ve gelip geçme aktif kullanma istiyorlar. Benim dairemde 3 adet yatak odası biri büyük kapı 2 tanesininde penceresi bahçeye bakıyor. Buradan gelip geçer veya otururlarsa gerek ses gerek görüntü olarak aile mahremiyetimi ihmal edecekler. Perdeyi pencereyi kapalı tutsam bu seferde ne ışık ne hava alamıyorum.

2-) Apartman sakinleri bahçeye paspas çarşaf silkeleme kararı almışlar ve bunu biz yapılsın ama belli saati olsun dedik itiraz edip 7 gün 24 saat yapabiliri diyorlar. Bu pisliği ben çekmek zorundamıyım ? Daha önce hiç bahçe temizliğine karışmıyorlardı silkeledikleride oluyordu biz uğraşıyorduk şimdi haftada 1 kez silinsin kararı almışlar düşünceli insanlar. Hergün kirletip 1 gün temizletmekte ne oluyor.

3-) Ben bu konuya razı değilim, çoğunluğun sağlanmış olması benim onların pisliğini çekmem gerektiğini aile huzurumun mahremyietimin bozulması gerektiğini göstermemeli bence.

Bu konular ile ilgili nasıl yasal bir yola başvurmalıyım.
Linkback: Bahçe ve Mahremiyet hakk.


  • Gösterim 4,912 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 2 Yanıtlar
Bence saçmalamışlar. Hem sürekli sofra bezi çırpıp hem de nasıl kullanmak istiyorlar!
Mahkeme kararı alıp gelene kadar kimseyi almayın. Sofra bezi de çırptırmayın. Suyunuzu da kimseye kullandırmayın.

Sayın <sagimsolumsobe>

Bu konuda yazılacak çok şey var.
Kat Malikleri ortak alanlardan yararlanabilirler ancak sizin kat maliki ve insan olmanızla ilgili haklarınızı ihlal edemezler.
7 gün 24 saat boyunca uygulayacakları uygulmalar tamamen usulsüz olur. Hatta size tazminat hakkı doğuran suç olur.

BU konudaki gelişmeleri, yine bu kayıt üzerinden yazmaya devam edin. Bu konuda site başkanımız Sayın Ozan ÖZEN de size kıymetli tecrübelerini aktarabilir. Ancak size gece yanıt verdiğim için toplu ve yüklü bir cevap yazamıyorum. Konu hakkında gelişmeler hızlı ve aleyhinize seyrediyorsa hemen yazın. Sizi koruyacak kanun maddelerini anlaşılır karşılıkları ile izah edelim.

Şimdilik geçmiş olsun diyorum. Maalesef oy çokluğu ile her kararı alabilecekleri sanan insanlar var. YANLIŞ.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler