Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Bağımsız bölüme yapılan cam duvarla ilgili

Başlatan UAhmet, Ekim 11, 2020, 12:00:37 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4 tane 3 katlı evin birbirine bitişik (dikdörtgenler prizmasının üstten dört eşit parçaya bölünmesi ile) olduğu bir küçük sitede oturuyorum.
Bağımsız bölümler; her bir kat maliki kendi bahçe kapısına sahip ve siteyi çevreleyen toprak parçası duvarlarla (yaklaşık 1.5 metre yüksekliğinde) dört parçaya bölünmüş durumda.
Kat maliklerinden bir tanesi benim görüşümü engelleyecek şekilde aramızdaki duvar (benim ve onun bölümünü ayıran duvar) üstüne cam kiremitlerle bir duvar inşaa etti.
Bu cam duvar için de daha önceden inşaa ettirdiği pergoleyi (pergolenin tavanı, ayağı, bina duvarı, bahçe duvarı) çerçeve olarak kullandı.
Ben de bu cam duvarın ve pergolenin kaldırılması için dava açtım.
Sormak istediğim sorular;
1) Davaya konu olan görüş engellenmesi ve hava akımının engellenmesi konusu diğer maliklerle ilgili olmamasına rağmen bilirkişi raporundan sadece 1 hafta önce alınan muvafakatnameler (noter onaylı değil) geçerli midir?
2) Eğer bilirkişi raporu benim (davacı) açımdan olumlu verilirse, hakimin bu muvafakatnameleri dikkate alma olasılığı nedir?
   
Teşekkürler
Linkback: Bağımsız bölüme yapılan cam duvarla ilgili


  • Gösterim 569 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler