Katmülkiyeti.Com

İzoder Dergi


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Bağımsız bölüme yapılan cam duvarla ilgili

Başlatan UAhmet, Ekim 11, 2020, 03:15:37 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4 tane 3 katlı evin birbirine bitişik (dikdörtgenler prizmasının üstten dört eşit parçaya bölünmesi ile) olduğu bir küçük sitede oturuyorum.
Bağımsız bölümler; her bir kat maliki kendi bahçe kapısına sahip ve siteyi çevreleyen toprak parçası duvarlarla (yaklaşık 1.5 metre yüksekliğinde) dört parçaya bölünmüş durumda.
Kat maliklerinden bir tanesi benim görüşümü engelleyecek şekilde aramızdaki duvar (benim ve onun bölümünü ayıran duvar) üstüne cam kiremitlerle bir duvar inşaa etti.
Bu cam duvar için de daha önceden inşaa ettirdiği pergoleyi (pergolenin tavanı, ayağı, bina duvarı, bahçe duvarı) çerçeve olarak kullandı.
Ben de bu cam duvarın ve pergolenin kaldırılması için dava açtım.
Sormak istediğim sorular;
1) Davaya konu olan görüş engellenmesi ve hava akımının engellenmesi konusu diğer maliklerle ilgili olmamasına rağmen bilirkişi raporundan sadece 1 hafta önce alınan muvafakatnameler (noter onaylı değil) geçerli midir?
2) Eğer bilirkişi raporu benim (davacı) açımdan olumlu verilirse, hakimin bu muvafakatnameleri dikkate alma olasılığı nedir?
   
Teşekkürler
Linkback: Bağımsız bölüme yapılan cam duvarla ilgili Mesajı Paylaş


  • Gösterim 86 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.