Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

apartman cins değişikliği‏

Başlatan aliorhan, Aralık 10, 2010, 08:29:50 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi günler. Bir türlü net bir cvb. bulamadığımız konu hakkında sorumuz vardı. Cevaplarsanız sevinirim.

20 daireli apartmanımızın altında ki şahsa ait tapulu ticari depoya gerekli izinler alınarak 5 adet küçük apart daire yapıldı. İskan alındı. Tapu aşamasında. Apartmanın arsa payı dağılımı 1065/50 her daire için,  1065/54 depo içindi. Şimdi 1065/54 5 daireye bölünecek ve 1065/11 civarında olacak. Yani 20 daire 1064/50 diğer 5 apart 1065/11 olacak. Bundan önce 1 oy hakkına sahip olan depo şimdi 5 oy hakkınamı sahip olacak. Diğer dairelerden 100.-tl aidat toplanırken bunlardanda aynı oranda aidatmı toplanacak yoksa arsa payı oranındamı toplanacak. Eğer böyle ise hem her birine 1 oy hakkı verilecek hemde aidatlar 1/5 oranındamı toplanacak. Bu durum bir haksızlığa neden olmaktadır. Daha önce 1 oy hakkına sahip olan depo şimdi bölününce 5 oy hakkımı alacak. Bende dairemi 3 e bölsem 3 oy hakkımmı olur. Bu işlemlerden sonra yeni yönetim planı oluşturulması gerekirmi. Kimine göre yeni yön.planı yapılması kimine görede yapılması gerekmez deniliyor. Yeni yönetim planı yapılması gerekiyorsa ve buraya genel kurul kararı ile apartların  her daire kadar genel giderlere katılması gerekiyor desek geçerli olurmu.  Bu 5 aparta ayrı bir giriş kapısı yapıldı. Tek blok halinde 2 girişi olan bir apartmandı şimdi üç girişi olan tek bloklu bir apartman durumuna geldi. Bu adaletsiz durumların önüne nasıl geçebiliriz. Hiç bir yerden net cevaplar alamadık. Teşekkür ederim.


Linkback: apartman cins değişikliği‏


  • Gösterim 6,089 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler