Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Yöneticinin usulsüz karar defteri tutması, düzeltme ve idari para cezası talebi

Başlatan BayKM, Ocak 10, 2018, 01:40:06 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yeni seçilen yönetici toplantı karar tutanağı olmamasına rağmen katılmış olduğum toplantıda alınan kararları deftere yazıp sonra üzerini çizip "iptal edilmiştir" şeklide yazmış sonrasında ise alınan kararları da içerecek şekilde deftere yeni bir sayfaya uydurma kararları da yazarak defteri diğer maliklere imzalatmış ancak defter bu olay üzerine tarafımdan imzalanmamıştır.

Konu Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap başlığında mevcuttur.

Olmayan uydurma kararların iptali için uğraşmaya gerek var mıdır?

Yönetici iletişim bilgilerini de panoya asmadı.

Bu durumda KMK 36 "Yönetici, kat malikleri kurulunun kararlarını protokolleri, yapılan ihtar ve tebligatın özetini ve tarihlerini ve bütün giderleri, 32 nci maddede sözü geçen deftere tarih sırasiyle yazmaya ve bu defteri ve giderlerin belgeleriyle diğer bütün belgeleri bir dosyada saklamaya mecburdur.
Bu defterin, her takvim yılının bitmesinden başlıyarak bir ay içinde yönetici tarafından notere kapattırılması mecburidir.
Bu maddede yazılı görevleri yerine getirmiyen yöneticiye 33 üncü maddenin son fıkrasında yazılı cezalar uygulanır." gereğince deftere yazılan uydurma kararların düzeltmesi aksi takdirde idari para cezası verilmesi talep edilebilir mi? Yada doğrudan ceza mı talep edilmeli? İhtar çekmeye gerek var mıdır? Süre şartı var mıdır?

KMK 34 son fıkra "Yöneticinin ad ve soyadı ile iş ve ev adresinin anagayrimenkulün kapısı yanına veya girişte görülecek bir yere çerçeve içinde asılması mecburidir. Bu yapılmazsa, yöneticiden veya yönetim kurulu üyelerinin her birine, ilgilinin başvurması üzerine aynı mahkemece, elli Türk Lirasından ikiyüzelli Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir." kapsamında ceza talep edilebilr mi? İhtar çekmek gerekir mi?


Linkback: Yöneticinin usulsüz karar defteri tutması, düzeltme ve idari para cezası talebi Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,931 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp