Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yönetici veya Yönetim Kurulu Üyeleri Kat Malikleri Kurulu'nu Toplamıyorsa....

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Ocak 21, 2008, 09:16:44 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yönetim zaten yönetim planında yazılı olan tarihte (634 sayılı kanuna göre yönetim süresi bir yıldır) yazmıyorsa her yılın Ocak ayında , Yeni kanunun resmi gazetede yayınlandığı tarihten sonra (kasım 2007 sonu) seçilen toplu yapı yönetim kurullarında ise iki yılda bir yeni bir kat malikleri kurulu toplantısı ile değişecektir.

Söylediğiniz "üçte bir çoğunluk " genel kurula çağrı için bir gerektir. Eğer genel kurul (yönetici değiştirmek veya başka herhangi bir maksatla) tüm kat maliklerinin 1/3'ünü oluşturan bir sayı ile imzalanarak toplantı çağrısı oluşturulamıyorsa genel kurul tarihine kadar beklemek gerekecektir.

Tek kat maliki kanuna aykırı yönetim uygulamaları konusunda yönetim kurulu veya yöneticiye noterden yazılı ihtar göndererek bu bağlamda yöneticiye veya yönetim kurulu başkanına "acil olarak genel kurulu toplaması gereğini" ihtaren bildirilebilir. Bu durumda yönetici (Kat Maliklerin kurulu'nu toplantıya çağırma görev ve yetkisi - yönetim planında başka bir düzenleme yoksa - KMK nd:35/c. 1, k'ya göre sadece yöneticiye aittir.) eğer ihtarnameyi ciddiye alırsa kat malikleri kurulu'nu olağanüstü olarak toplayabilir.

İlgili maddeye göre ihtarnameyi deneçiye'de gönderebilirsiniz. Denetçinin de kat malikleri kurulu'nu olağanüstü olarak toplantıya çağrılması için tek başına istemde bulunmaya yetkisi vardır. Yani denetçi veya kat maliklerinden üçtebiri olağanüstü toplantı istemişse , Yönetici istemese bile , Kat Malikleri Kurulu Toplanır. Kat malikleri kurulunun neden toplanması gereğini , yönetimkonularında hukuka aykırı sebepler ile birlikte denetçiye anlatın. Eğer denetçi de ilglenmiyorsa kendisine ihtaren bildirin, kendisinin kat malikleri kurulunu toplamaya tek başına istem yetkisi bulunduğunu anlatın. Kendisi yöneticiye toplantı çağrısı yapmasını iletsin.

Olağanüstü toplantı istemi yöneticiye bildirilince (tek başına denetçi veya üçte bir kat maliki sayısı tarafından) önetici olağansütü toplantı çağrı işlemini yapmak zorundadır.

Gerek olağan, gerekse olağanüstü toplantılara ilişkin çağrılarda yer, gün, saat belirtilmesi ve gündemin yer alması gerekir.

Gönderilen taahhütlü mekubun , toplantı tarihinden 15 gün önce muhatabın eline geçecek şekilde postalanması gerekir. (Olağanüstü toplantılar için) 
Linkback: Yönetici veya Yönetim Kurulu Üyeleri Kat Malikleri Kurulu'nu Toplamıyorsa....


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif
  • Gösterim 14,202 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler