Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yönetici Toplantı Yapmıyor Ne yapabilirim?

Başlatan bybelfagor, Şubat 19, 2016, 10:28:19 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba Dostlar;

Benim apartmanım da en son 2014 Aralık ayında Genel kurul yapılıp yönetici seçimi yapıldı. En son bu tarihten itibaren KMK ya uygun veya uygun olmadan herhangi bir yönetim toplantısı yada genel kurul yapılmadı. KMK'ya göre en az yılda bir toplantı yapılması gerekmekte diye biliyorum ancak yapılmıyor. Bu konu hakkında ne yapabilirim nereye baş vurabilirim yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler.
Linkback: Yönetici Toplantı Yapmıyor Ne yapabilirim?


  • Gösterim 11,515 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 2 Yanıtlar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Merhaba Dostlar;

Benim apartmanım da en son 2014 Aralık ayında Genel kurul yapılıp yönetici seçimi yapıldı. En son bu tarihten itibaren KMK ya uygun veya uygun olmadan herhangi bir yönetim toplantısı yada genel kurul yapılmadı. KMK'ya göre en az yılda bir toplantı yapılması gerekmekte diye biliyorum ancak yapılmıyor. Bu konu hakkında ne yapabilirim nereye baş vurabilirim yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler.

Yönetim planınızda olağan genel kurul tarihinin hangi ay olduğuna bakın.
Yönetim planınız yoksa bağlı bulunan tapu sicilinden temin edebilirsiniz .
Genellikle apartman yapılarının olağan genel kurul tarihi Ocak ayı içindedir .
Ancak siz yine de varsa yönetim planına ulaşmaya çalışın.
2014 Aralık ayında son genel kurulunuzu yaptı iseniz ya takvim dışı bir olağanüstü genel kurul yapılmış ya da olağan genel kurulunuz Aralık aylarında ise o halde 2015 aralık ayında yapılması gereken genel kurul yapılmamış.
Yönetici ile görüşün , bu hususu kendisi ile paylaşın.
Yanıt alamaz iseniz denetçi ile görüşün. Yönetici ve denetçinin genel kurulu tek başlarına çağırma imkanı vardır. Netice alamaz iseniz o taktirse diğer kat malikleri ile görüşün , tüm kat maliklerinin 1/3 ünün imzası ile yöneticiye genel kurulu toplantıya çağırması için dilekçe hazırlayın, kendisine tebliğ edin.
Denetçiye de aynı dilekçeyi tebliğ edebilirsiniz.
Yine netice alamaz iseniz sulh mahkemesinde dava açın.
Ancak önce nir yönetici ile görüşün neticede eğer varsa gecikme 2 ay gecikmiş . Belki başka bir sebep vardır. 
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif

#2

Merhaba Ozan ÖZEN ilginize teşekkürler;

Yöneticimiz her şeyi bilirim edasında gezinen bir tip. KMK. nın ilgli maddesini (MADDE 29) bulup kendisi ile paylaştım ancak hiç bir şey yokmuş gibi davranmakta. Diğer kat malikleri de onu dinleyip, peşinde geziniyorlar Kanun falan hak getire. Zaten 2014 Aralık ta yapılan toplantı da KMK da belirtildiği üzere yapılmadı mesala. 15 gün önceden genel kurul çağrısı yapılmadı.
Kapı kapı gezdi ben şimdi toplantı yapıyorum diye kendi evinde topladı beni de davet etmedi örneğin.
Sulh hukuk mahkemesine gitmek nasıl oluyor? Normal mahkeme gibi uzun bir süreç mi yoksa sadece bir dilekçe yeterli oluyor mu? bu cevabı da verirseniz çok memnun olurum ilginize tekrar teşekkürler.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler