Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yönetici Görevinden Alınabilir Mi? Nasıl Alınır?

Başlatan yengeç, Ocak 23, 2008, 11:22:48 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kolay gelsin,İyi çalışmalar,
Yasada; "KAT MALİKLERİ YÖNETİCİYİ HER ZAMAN DEGİŞTİREBİLİR" ifadesi yer almaktadır.Kat malikleri bu ifadeden yola çıkarak,biz istediğimiz zaman yöneticiyi değiştirebiliriz,gibi bir düşünceye kapılıyorlar.Sizin sitenizde bu ifadenin AÇILIMI yapılırsa umarım bir çok kat maliki bu ifadenin ne anlama geldiğini ve uygulama şeklini anlayarak hareket edecektir.
Linkback: Yönetici Görevinden Alınabilir Mi? Nasıl Alınır?


  • Gösterim 21,198 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Yönetici eğer haklı bir sebep varsa ; görev süresi dolmadan bütün kat maliklerinin pay ve paydaş çoğunluğu ile alınabilecek bir kararla görevinden alınabilir.

Ancak Dikkat!!! Aynı yönetici seçimi için gerekli yeter sayı saklıdır. Yani çoğunluk sadece toplantıya katılanların değil, tüm kat maliklerinin sayı ve arsa payı bakımından çoğunluğu tutarında bir katılımcının asgari olarak toplantıda bulunması ve en az bu sayı kadarının yöneticinin görevden alınması kararına olumlu oy kullanması gerekir.

Örneğin 60 bağımsız bölümlü bir anayapıda yöneticinin haklı sebeplerden dolayı görevden alınmasını sağlamak için en az 31 kişinin ve arsa payı olarak da çoğunluğu sağlayacak şekilde toplantıda bulunmasına gerek vardır. Yönetici de eğer toplantıda bulunuyorsa kendi hakkındaki bu oylamaya katılamaz. Ancak toplantıda yönetici ile beraber 31 kişi varsa ve 30'u dahi yöneticinin görevden alınmasını isteseler çoğunluk sağlanmadığı için yönetici görevden alınamaz. Bu örnek toplantıda gerekli olan çoğunluk 32 katılımdır. Birisi yönetici ise 31 kişilik çoğunluk ile (tüm kat maliklerinin salt çoğunluğu) görevden alınabilir.

Bu örnekte arsa payları tüm bağımsız bölümler için eşit kabul edilmiştir.

Tabi bu olağanüstü olara nitelendirilecek toplanının yapılabilmesi için , yöneticinin toplantıya kat maliklerini çağırması veya denetçinin yöneticiden ilgili konuda toplantı yapılmasını ve kat maliklerini toplantıya çağırmasını talep etmesi veya her halükarda kat maliklerinin 1/3'ünün yöneticiye kat malikleri kurulunu ilgili madde hakkında olağanüstü genel kurula çağrı yapması şeklinde imzalı dilekçeyi ulaştırması gerekir.

Yani öyle kolay değil. Her zaman ve kolay kolay yönetici değiştirilemez.

Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler