Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

yazlık sitede denetim kurulu veya denetci.

Başlatan ulusoyer53, Temmuz 25, 2010, 09:42:31 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,
Ben bir yazlık sitede denetçi seçildim.Sitemizde daha önce 3 kişiden oluşan denetim kurulu denetimlerini Genel Kurula 1 yada 2 gün kala yapıyorlardı.Kat Mülkiyeti Kanunu nun ilgili maddesini hatırlatıp belgelerin 3 ayda bir denetime verilmesi gereğini söyledim ve bu konuda(3 ayda bir denetim) Genel Kurul Kararı alındı.Başkanımızın bu konudan pek hoşnut olmadığını sezdim.
Denetim için gerekli evraklar 3 ayda bir bana göndermediği takdirde ne yapabilirim.
TEŞEKKÜR EDERİM.
Linkback: yazlık sitede denetim kurulu veya denetci.


  • Gösterim 11,577 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 3 Yanıtlar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Merhaba,
Ben bir yazlık sitede denetçi seçildim.Sitemizde daha önce 3 kişiden oluşan denetim kurulu denetimlerini Genel Kurula 1 yada 2 gün kala yapıyorlardı.Kat Mülkiyeti Kanunu nun ilgili maddesini hatırlatıp belgelerin 3 ayda bir denetime verilmesi gereğini söyledim ve bu konuda(3 ayda bir denetim) Genel Kurul Kararı alındı.Başkanımızın bu konudan pek hoşnut olmadığını sezdim.
Denetim için gerekli evraklar 3 ayda bir bana göndermediği takdirde ne yapabilirim.
TEŞEKKÜR EDERİM.

Gerekli evraklar tarafınıza gönderilmez ise KMK Md. 41'e göre denetim yapabilmeniz için hesap ve evrakların tarafınıza gönderilmesi gereğini önce sözlü iletin. Örneğin 1 hafta içinde gelmesini isteyin . Gelmez ise bu taktirde talebinizi yazılı gerektiğini düşünüyorsanız noter ihtarı ile iletin. Gerekçe olarak aşağıdaki maddedeki içerikleri de belirtirsiniz.

Eğer yine de hesapları size teslim etmiyor ise o halde kat maliklerini denetçi olarak Olağanüstü Genel Kurul'a çağırma yetkinizi kullanırsınız. Gerekçe Yöneticinin görevini yerine getirmemesi ve değiştirilmesi gereğinin ortaya çıkmasıdır. Aşağıda altı çizili, kalın harflerle ve kırmızı olarak yazılmış kelimeler bu hususu ifade etmektedir.

Alıntı YapE) Yönetimin denetlenmesi:
Madde 41 - Kat malikleri kurulu, yöneticinin bu görevdeki tutumunu devamlı olarak denetler ve haklı bir sebebin çıkması halinde onu her zaman değiştirebilir.
Hesapların denetlenmesi için yönetim planında, belli bir zaman konulmamışsa; bu denetim her üç ayda bir yapılır; bununla beraber haklı bir sebep çıkarsa, hesap denetlenmesi her zaman yapılabilir.
Kat malikleri kurulu denetim işini, kendi aralarından sayı ve arsa payı çoğunluğuyla seçecekleri bir denetçiye veya üç kişilik bir denetim kuruluna verebilir; bu halde denetçi veya denetim kurulu yönetim planında yazılı zamanlarda, eğer zaman yazılmamışsa, her takvim yılının birinci ayı içinde kat malikleri kuruluna verecekleri bir raporla denetimin sonucunu ve anagayrimenkulün yönetim tarzı hakkındaki düşüncelerini bildirir; bu rapor çoğaltılarak birer örneği taahhütlü mektupla kat maliklerine gönderilir.

Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif

İlginize çok teşekkür ederim,Olağanüstü genel kurul çağrısını noter kanalıylamı yapmam gerekiyor.Burası yazlık site olduğu için eylül ayından sonra çok kimse kalmıyor,Çeşitli illerde insanlar var,bunlarında adresleri bende yok.Olağanüstü genel kurul çağrısını noter kanalıylamı yapmam gerekiyor.Denetim kurulu karar defteri nin de olmadığını öğrendim,sözlü olarak defter tastik ettirmesini istedim,KMK 41.madde  de olması gerektiği yazıyor,Yinede denetim kurulu raporu nu karar defteri olmadan kağıda yazabilirmiyim.

  Şu anda bir sitenin yöneticisi bulunmaktayım.Bir malikimiz kendine ait konutunu bizden habersiz sattı.Üstelik borcu da Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap yapmalıyım?aydınlatırsanız sevinirim.
  Ali ÖZYILMAZ


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler