Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

VEKÂLET!!!

Başlatan Eyüp Çimşitoğlu, Ağustos 19, 2020, 02:50:36 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba, Kolay Gelsin...
Benim sorum 38 bağımsız bölümü olan bir sitede oturmaktayım.38 bağımsız bölümün 12 si X bir kuruma ait ve çalışanları tarafından lojman olarak kullanılmaktadır.
Olağan yada Olağan Üstü kat malikleri toplantısında 12 dairesi bulunan x kurumunun seçimde kaç oy hakkının olduğu ve kaç kişi tarafından ne şekilde temsil edilmesi gerektiği konusunda bilgiye ihtiyaç duymaktayız.
Gerekli bilgi için şimdiden teşekkürlerimizi sunar, kolaylıklar dileriz...
Linkback: VEKÂLET!!! Mesajı Paylaş


  • Gösterim 242 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Madde 31 - Her kat maliki, arsa payı oranına bakılmaksızın, bir tek oy hakkına sahiptir.
Anagayrimenkulde birden ziyade bağımsız bölümü olan kat maliki, her bağımsız bölüm için ayrı bir oy hakkına sahiptir; bununla beraber onun malik olduğu bağımsız bölümlerin sayısı ne olursa olsun, sahip olacağı oy sayısı bütün oyların üçte birinden fazla olamaz; oy hesabı yapılırken kesirler gözönüne alınmaz.
Bir bağımsız bölümün birden ziyade maliki varsa, kat malikleri kurulunda bunları içlerinden vekalet verecekleri birisi temsil eder. Kat maliklerinden biri ehliyetsiz ise onu kanuni mümessili temsil eder.
Alınacak karar doğrudan doğruya kendini ilgilendiren kat maliki görüşmelerde hazır bulunabilir, fakat oya katılamaz.
(Değişik son fıkra: 14/11/2007-5711/16 md.) Kat maliklerinden biri, oyunu yetkili vekil eliyle kullanabilir. Bir kişi, oy sayısının yüzde beşinden fazlasını kullanmak üzere vekil tayin edilemez. Ancak, kırk ve daha az sayıdaki kat mülkiyetine tâbi taşınmazlarda bir kişi, en fazla iki kişiye vekâlet edebilir. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp