Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Usulsüz alınan karara imza atan Yöneticinin Sonradan İtirazı Mümkün mü?

Başlatan ck0902, Eylül 21, 2016, 03:20:32 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayın Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap Yöneticisi ve üyeler,

(tecrübesinin az olmasından dolayı farkında olmadan) 2013 Yılında Blok Yöneticisi (ben) 26 Üyeden oluşan Kat Malikleri Kurulundan sadece 6 üyenin katımıyla Olağanüstü Toplantıda Faydalı Yenilik ve İlaveler kararı alınmasına imza atmıştır. Ancak kat maliklerinden bazılarının önerisi ile; eşya deposunda bölme ile ilgili alınan kararın sığınak bölgesinde de uygulanması, böylece her kat malikine düşen depo bölme yüz ölçümünün daha fazla olması hedeflenmiştir.

Burada, yönetici sığınak bölgesinde (oy birliği ile alınmış bir karar olsa bile), tesis ve tadilat yapılamayacağını bildirerek aynı zamanda kat malikleri ile arasında husumet oluşmaması için tesis ve tadilat uygulamasını yapmamıştır.

Zaten bir süre sonra tecrübeleri arttığı için, 2013 yılında (olağanüstü toplantı ile) alınan Faydalı Yenilikler ve İlaveler kararının  yasa gereği (salt çoğunluk anlamına gelen) blok kat malikleri sayısının 1/2'sinden 1 fazlası ile değil, toplantıya katılan kat maliklerinin çoğunluğu ile alındığını ve kararın usulsüz olduğunu belirlemiştir.

Sorum : Usulsüz alınan karara imza atan Yönetici ve/veya Kat Maliki (yasal itiraz süresi bittikten sonra bile) bu durumun usulsüz (mutlak butlan) olduğunu öğrendiğini öne sürerek, kendisinin imzası olsa bile alınan kararın usulsüz (mutlak butlan) olması söz konusu iken, özellikle yeni yönetici ;

(1) kararın mevcut olduğunu öne sürerek belirlenen EK AİDATIN ödenmemesi  durumunda kat malikine İcra Takibi Ödeme Emri gönderebilir mi?
(2) icra Takibi Ödeme Emri gönderse bile aynı gerekçe ile İcra Takibine itiraz edilebilir mi?
Linkback: Usulsüz alınan karara imza atan Yöneticinin Sonradan İtirazı Mümkün mü?


  • Gösterim 3,589 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Saygıdeğer tüm üye arkadaşlarım,

konu ile ilgili bilgi edindim. Bir kararın geçerli olabilmesi için,

(1) Kanuna uygunluk gerekli.
     Kanun, "Faydalı Yenilik ve İlaveler hakkında alınacak kararlar (Tüm Kat Malikleri sayısının 1/2'sinden 1 fazlası olan) salt çoğunlukla alınır." diyor ise, salt çoğunluğun altında alınan kararlar şekil bakımından uygun değildir. Dolayısıyla usulsüz karara imza atsanız dahi, durumun usulsüz olduğunu sonradan öğrendiğinizi beyan ederek karara itiraz edebilirsiniz. Ayrıca icra takibi ödeme emrine süresi içinde (7 gün) itiraz ederek ispat yükünü karşı tarafa verebilirsiniz.

(2) Önceliği bakımından, diğer ihtiyaçlardan öncelikli olması gerekir. Örneğin çatıdan yağmur suyu akarken, posta kutularının değiştirilmesi makul değildir.Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler