Katmülkiyeti.Com

collapse

Sorularınızı Yanıtlıyoruz


İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Toplu Yapılarda Ada Temsilcilerinin Oy Oranları Nasıl Hesaplanacaktır?

Başlatan ozbek, Şubat 19, 2008, 09:21:07 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

5711 s.k.nun 69.maddesinin son paragrafında "Toplu Yapı Temsilciler Kurulunda bu yöneticiler ve temsilciler yönettikleri ve temsil ettikleri bağımsız bölüm sayısı kadar oy hakkına sahiptir"denilmekte ve 71. maddenin son cümlesinde Toplu Yapı Yönetici ve Deneticilerinin yine bu esaslara göre atanacağı hüküm altına alınmıştır.
Yönetiminde bulunduğumuz Toplu Yapı 17 ada parseli ve 2128 bağımsız bölümden oluşmaktadır.Her bir Toplu Yapı Temsilciler Kurulu Üyesi Ada Başkanı 250 ila 14 bağımsız bölümü temsil edebilmektedir. Anılan madde hükümlerine göre her bir kararın değeri 100 olarak düşünüldüğünde her bir ada başkanının oy değeri %11,50 den %0,65'e kadar değişen bir dağılıma sahip olduğu görülmüştür. Buna göre böyle bir oy tespitinin doğru olup olmadığı tereddüte düşülmüştür. Açıklama ve değerlendirmeleriniz için teşekkür ederiz.
Linkback: Toplu Yapılarda Ada Temsilcilerinin Oy Oranları Nasıl Hesaplanacaktır? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,232 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıt




Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
5711 s.k.nun 69.maddesinin son paragrafında "Toplu Yapı Temsilciler Kurulunda bu yöneticiler ve temsilciler yönettikleri ve temsil ettikleri bağımsız bölüm sayısı kadar oy hakkına sahiptir"denilmekte ve 71. maddenin son cümlesinde Toplu Yapı Yönetici ve Deneticilerinin yine bu esaslara göre atanacağı hüküm altına alınmıştır.
Yönetiminde bulunduğumuz Toplu Yapı 17 ada parseli ve 2128 bağımsız bölümden oluşmaktadır.Her bir Toplu Yapı Temsilciler Kurulu Üyesi Ada Başkanı 250 ila 14 bağımsız bölümü temsil edebilmektedir. Anılan madde hükümlerine göre her bir kararın değeri 100 olarak düşünüldüğünde her bir ada başkanının oy değeri %11,50 den %0,65'e kadar değişen bir dağılıma sahip olduğu görülmüştür. Buna göre böyle bir oy tespitinin doğru olup olmadığı tereddüte düşülmüştür. Açıklama ve değerlendirmeleriniz için teşekkür ederiz.


Sn. Özbek,

Hesabınızın tamamı doğru. Hiç tereddüt etmeyiniz. 14 Bağımsız bölümlü ada başkanının dolayısı ile bir kararda etkisi çok az olacaktır. 2128 bağımsız bölüm üzerinden hesabınızda , 100 pay üzerinden hesabınızda doğrudur.

İyi günler dilerim. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Katmulkiyeti

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.