Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Toplu yapı sitelerine web sayfası, Site ve Apartman Yönetimlerinin internet web sayfası kurmaları zorunlu mu?

Başlatan yengeç, Şubat 07, 2008, 06:48:23 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 İyi çalışmalar,

Sanıyorum bu yıl içinde tamamlanarak uygulamaya geçilecek olan gerçek ve tüzel kişilerin Web sayfası kurmaları ile ilgili yasal düzenleme içinde ,toplu yapı sitelerinin  de bulunup,bulunmadığı konusunda  bilgim yok.ANCAK; 634 sayılı K.M.K   nunda;" Yönetimin  kat maliklerine tek tek değil,yasada ön görülen zamanlarda hesap vermesi" ve "toplu yapılarda kat malikler kurulunun 2 yılda bir toplanması "hükümlerinden yola çıkarak ,site yönetim planlarınında yasaya uyumlu hale getirilmesi ve değiştirilmesinde kolaylıklar sağlanması nedeniyle; Site Yönetim Planına; "Kat malikler kurulunca alınacak karar neticesinde ,"Yönetim kurulları kat maliklerinin daha sıhhatli bilgi almasını kolaylaştıracak onların aidatlarını ,sitede yapılan harcama giderlerini takip ve kontrol edebilecekleri ......vb. hususları kapsayacak bir WEB SAYFASI kurar ". Şeklinde bir madde konulabilir mi?.
Sizin bu konuda verebileceğiniz bilgi ve görüşleriniz ne olabilir.?
Linkback: Toplu yapı sitelerine web sayfası, Site ve Apartman Yönetimlerinin internet web sayfası kurmaları zorunlu mu?


  • Gösterim 7,791 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar

Sayın Yengeç,

Söz konusu yasal düzenleme ticari tüzel kişilikleri ilgilendirmektedir. Site yönetimleri tüzel kişilik değildir. Bu sebeple web sayfası gibi bir zorunluluk yoktur.

Yukarıdaki metninizdeki diğer görüşlere katılıyorum.

Bir web sayfasında güncel olmak kaydı ile hesapların bulunması açık bir yönetim anlayışıdır. Faydası olacaktır.

Yönetim planına ilgili madde dahil edilebilir.

Yönetim planında yazıyorsa web sayfasından ilgili bilgilerin verilmesi zorunlu olur . Yazmıyorsa yönetimin iyi niyetidir.

Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz
sag taraf reklam alanı
sol taraf reklam alanı