Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Toplu Konut yönetiminin Asansörleri Kat maliklerinin onayını almadan yenilemesi.

Başlatan fecrisalih, Aralık 28, 2017, 08:57:09 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İkamet ettiğim Toplu konutta Toplu Konut yönetimi bazı bloklardaki asansörlerin muayenede kırmızı etiket almasını gerekçe göstererek toplu konuttaki tüm asansörleri kat maliklerinin onayını almadan yeniledi. Kat maliklerine ödeme planı çıkardı. Ödeme yapmayanlara icra takibi başlattı. Kat maliklerinin icra takibine itiraz hakkı var mı? Yada daha önemlisi yönetimin asansörleri kat maliklerinin olurunu almadan yenileme yetkisi var mı?
Linkback: Toplu Konut yönetiminin Asansörleri Kat maliklerinin onayını almadan yenilemesi. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,707 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
(1) Yönetim, genel giderler ve/veya bakım-onarım giderlerini doğrudan karşılar.
(2) Büyük çaplı bakım-onarım ile Faydalı Yenilik ve İlave Kararları inceleme ve bilgilendirme gerektirir. Bu nedenle bu tür harcamalar için İşletme Projesi sunarak onaylatması gerekir. Çünkü inceleme ve bilgilendirme gerektiğine göre, teknik yönetmelik ve piyasa şartlarına uygun olup olmadığı önceden belirlenmeli ve Kat Malikine İtiraz Hakkı verilmelidir.

Davayı kaybetseniz bile, TCK 155/2 kanununu iyi bir şekilde inceleyip, yöneticinin hizmet nedeniyle "Güveni Kötüye Kullanıp kullanmadığını" tespit etmelisiniz.
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp