Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Toplu Konut yönetiminin Asansörleri Kat maliklerinin onayını almadan yenilemesi.

Başlatan fecrisalih, Aralık 28, 2017, 08:57:09 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İkamet ettiğim Toplu konutta Toplu Konut yönetimi bazı bloklardaki asansörlerin muayenede kırmızı etiket almasını gerekçe göstererek toplu konuttaki tüm asansörleri kat maliklerinin onayını almadan yeniledi. Kat maliklerine ödeme planı çıkardı. Ödeme yapmayanlara icra takibi başlattı. Kat maliklerinin icra takibine itiraz hakkı var mı? Yada daha önemlisi yönetimin asansörleri kat maliklerinin olurunu almadan yenileme yetkisi var mı?
Linkback: Toplu Konut yönetiminin Asansörleri Kat maliklerinin onayını almadan yenilemesi. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,059 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
(1) Yönetim, genel giderler ve/veya bakım-onarım giderlerini doğrudan karşılar.
(2) Büyük çaplı bakım-onarım ile Faydalı Yenilik ve İlave Kararları inceleme ve bilgilendirme gerektirir. Bu nedenle bu tür harcamalar için İşletme Projesi sunarak onaylatması gerekir. Çünkü inceleme ve bilgilendirme gerektiğine göre, teknik yönetmelik ve piyasa şartlarına uygun olup olmadığı önceden belirlenmeli ve Kat Malikine İtiraz Hakkı verilmelidir.

Davayı kaybetseniz bile, TCK 155/2 kanununu iyi bir şekilde inceleyip, yöneticinin hizmet nedeniyle "Güveni Kötüye Kullanıp kullanmadığını" tespit etmelisiniz.
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.