Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

site de dış cephe manolaması giderleri için gecikme tazminatı taahkuk ettirilmesi doğru mu?

Başlatan çaðdaş, Şubat 13, 2008, 06:04:36 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba, benim öğrenmek isteğim konu şu: 3 blok 156 daireden oluşan bir sitede oturmaktayız. Bu sene (06,01,2008) yapılan genel kurul ile alınan karar sonucunda,.  3 binanın dış cephesi mantolama yapılacak ve bunu için mayıs ayı sonuna kadar her daireden 5 ay boyunca 150 ytl toplanacak, haziran ayından sonra da anlaşılan firmanın teklifi sonucunda da kalan bakiye kat maliklerinden tahsil edilecek. Fakat aradan 1,5 ay gibi bir süre geçmesine rağman hala bir firma ile anlaşma yapılmamış, buna rağmen bazı daireler 150 ytl ödemiş bazıları ödeme yapmamışlardır. Yönetim karar defterinde belirtilmediği  halde bu avansı ödemeyen daireler için %5 gecikme cezası tahakkuk ettirmişlerdir. Böyle bir gecikme cezası almaya yönetimin hakkı varmıdır? cevabınızı öğrenmek istiyorum.saygılar. ???
Linkback: site de dış cephe manolaması giderleri için gecikme tazminatı taahkuk ettirilmesi doğru mu?


  • Gösterim 6,715 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Sayın çağdaş,

Eğer aşağıdaki linkte okuyacağınız hususlara uygun olarak karar alınmış ise ;

Ödemede gecikileceği taktirde %5 gecikme tazminatı alınması karar defterine yazılmamış dahi olsa , kabul edilen karar gereği kat maliklerinden toplanacak avans artık diğer ortak gider ve avans payı statüsü yani aidat alacakları gibi değerlendirileceği için , sizin de açıkça kararı yazdığınız hali de mevcut olduğu için , EVET GECİKME TAZMİNATI almaya hakları vardır.

(NOT: KARARI AÇIKÇA YAZDIGINIZ İÇİN .... KARARI YÖNETİMİN TÜM MALİKLERE TEBLİG ETTİGİNİ ANLIYORUM)

Bizden de saygılar..

İŞTE LİNK...Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler