Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

SİTE BAŞKANI KENDİ YETKİLERİNİ VEKALETEN BAŞKASINA VERİP KULLANDIRTABİLİR Mİ

Başlatan yaren, Mayıs 25, 2022, 08:03:58 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Site başkanı/yöneticisi , yetkisini vekalet verip , çocuğuna, eşine ya da başka birine verip yetkilerini kullandırtabilir mi ?
Linkback: SİTE BAŞKANI KENDİ YETKİLERİNİ VEKALETEN BAŞKASINA VERİP KULLANDIRTABİLİR Mİ


  • Gösterim 159 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 2 Yanıtlar




Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapSite başkanı/yöneticisi , yetkisini vekalet verip , çocuğuna, eşine ya da başka birine verip yetkilerini kullandırtabilir mi ?

Merhaba,

Resmiyete uygunluk açısından soruyorsanız 3. kişilere devretmesi mümkündür. Şöyle bir örnek vermek daha sağlıklı olacaktır, örneğin bina adına banka hesabı açılması gerekiyor ama yöneticinin vakti yok. Çocuğuna vereceği vekalet ile banka hesabı açtırabilir, fakat bunu karar defterine de işlemesi gerekir, yani karar defterinde, yöneticinin bu hak ve yetkileri 3. kişilere devredebilmesi kat malikleri tarafından kabul edilmiş olmalıdır. Çünkü bizim gibi birçok firma da bunu yapıyor, yönetim organlarını seçtikten sonra yönetim organlarına yetki veriyoruz, biz de ekibimizde çalışan arkadaşlarımıza vekalet vererek bu işlemleri yapıyoruz. Eğer böyle bir karar yoksa (bir ihtimâl) usulsüzlükten söz edilebilir. Bazı resmi daireler vekalete bakıyor karara bakmıyor, bazıları karara bakıyor vekalete gerek yok diyor. Bu yüzden nerede ne işlem yapabilir bunu söylemek mümkün değil, ama sonuç olarak;
Yönetici sorumluluk ve yetkilerini vekaleten devredebilir mi? Şartlar yerine getirilmişse evet edebilir.

Saygılar.
Murat Çetin
Metrekare Yönetim

Yazmış olduğum tüm cevaplar bilgi paylaşımı ve yardım amaçlıdır, hukuki geçerliliği garanti edilmemekte olup, hukuk danışmanlığı almanızı tavsiye ederim.

Yönetim planında aksine bir hüküm yoksa verebilir ancak KMK kapsamında bütün sorumluluk vekil ile birlikte seçilmiş yöneticiye ait olur. Yetkilerini üçüncü bir kişiye devreden kişi niye yönetici seçilir anlamış değilim.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler