Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Plana ve Projeye Aykırı Olarak Yönetim Oluşmuş Ancak Ortak Gider Borçlarını Yapımcı Firma Ödemiyor

Başlatan efelerinefesi, Kasım 01, 2009, 11:58:29 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

                Bir parsel üzerinde  30 ar dairelik   iki blok halinde apartman yapımı planlanmış. İki blok altları ve iki blok arasında kalan 400 metre kare lik alan, zemin katta dükkan olarak  planlanmış.Binaların ve söz konusu dükkanların altında (zemin kat altı) bodrum katlarda  iki blok için bir kalorifer kazanı,otopark  ve sığınak alanı planlanmış ve belediyeye onaylatılmış.Birinci blok  iki yıl içerisinde yapılarak daireler satılmış  olduğu için,binanın altına, plana uyulmadan kalorifer kazanı yapılarak ,bina kullanıma başlanmış.Bina kat malikleri zorunlu olarak  apartman KAT MALİKLERİ Kurulunu oluşturarak  aprtman yaşamını sürdürüyorlar.
                 Birinci blok faailiyete geçtikten 3 yıl sonra  ikinci blok temeli atılıyor ve iki yıl sonra bu bloktaki dairelerde satılıyor.Bu bloğun altına da  plana aykırı olarak, ikinci bir kalorifer kazanı yapılarak  dairelerin 23 adeti satılıyor. İkinci blok apartman kat maliklerinin tamamı ve satıcı firma (mal sahib) dahil  toplantı yaparak Yönetim planı oluşturularak, tüm sayfaların arkalarına isim gyazılarak  tümü imzalıyor. Noter tastikli karar defterine  kararlar alınıyor.İşletme projeleri onaylanıyor. noter onaylı gelir gider defteri mevcut.Aidat ve avanslar belirleniyor.Bankada apartman adına açılan hesaba ödemeler yapılıyor.
                  Bina kat maliklerinin  2/3 çoğunluğu oturmaktadır.Fakat; satıcı firma aidat ve avanslarını ödemiyor. Yönetim olarak yedi aylık  bir süre için  icra işlemleri başlatıldı.Karşı tarafın itiraz üzerine, yönetim dava açtı. Yedi ay sonra apartman direlerinin tamamı
kullanılmaktadır. Satıcı firma, 4 yıldır,  kulandığı dairelerinin aidat ve avanslarını ödemediği gibi kiracılarına da  aidat ve avans ödetmiyor. 
                 Sözü edilen satıcı, bir parselde  kurulu iki blokta ayrı yönetim oluşturulamaz diye dava  açmıştır. Ayrıca satıcı firma tapuya  kat irtifakı için, vermiş olduğu  yönetim planın da  bu binalara ait hiç bir ibare yoktur,  kim tarafından  parafa edildiğide kesin değildir.
                 Bu konuda ne ypmamız gerekiyor ?  Yardımlarınız için  teşekür edyorum.   
Linkback: Plana ve Projeye Aykırı Olarak Yönetim Oluşmuş Ancak Ortak Gider Borçlarını Yapımcı Firma Ödemiyor


  • Gösterim 4,657 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler