Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kat Malikleri Toplantılarında vekilin vekili olur mu?

Başlatan Tülay ÖNEN SAVRAN, Şubat 20, 2017, 05:36:10 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Toplam 48 malikten oluşan Muğla-Bodrum'da bulunan sitemizde 4 Mart 2017'de Kat Malikleri Kurulu Toplantısı yapacağız. Evlerden 7'si 1, 5'i de 5 farklı İngiliz vatandaşına ait. Yukarıda bahse konu toplam 6 İngiliz vatandaşı halen İngiltere'de yaşamakta olup; yönetim toplantısına katılmak da dahil bir çok konuda vekaletlerini tek bir kişiye vermiş. Mevzuata göre 48 daireli sitede 1 kişi en fazla 2 kişinin vekaletini alabileceğine göre, çözümsüz kaldığımız bu konuda çözüm önerisi alabilirsem çok sevinirim.
Linkback: Kat Malikleri Toplantılarında vekilin vekili olur mu?


  • Gösterim 3,926 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
#1
Alıntı YapToplu Yapı Kapsamındaki Anayapılar İçin  (Site vs...) ;   "Kırk ve daha az sayıdaki bağımsız bölümden oluşan toplu yapı (site ) genel kurullarında  bir kişi en fazla iki kişiye vekalet edebilir. 40 adet bağımsız bölümden fazla sayıdaki toplu yapı (site ) genel kurullarında ise bir kişi oy sayısının en fazla yüzde beşine ( %5 ) 'ine vekalet edebilir."

Yukarıda Sayın Ozan ÖZEN'den yapılan alıntıda belirtildiği gibi, sizin sitede 48 * 0.05 = 2,4 sonucunda 3 tam sayı olmadığından, bir kat maliki ayrıca 2 kat malikini temsil edebilir.

Kat Maliki kendisi ve en fazla 2 kat maliki için oy kullanabilir. Bundan fazlası geçersizdir. Dava konusudur, ancak nisbi butlandır (mahkemece iptal edilebilir). Hak düşürücü süre içerisinde (eğer geçersiz oylar sayesinde karar yeter sayısı oluştu ise) dava açarak bu oyların iptalini dolayısıyla alınan kararın iptalini talep edebilirsiniz.

Eğer geçersiz oylara rağmen, karar yeter sayısı oluşuyor ise dava konusu kalmaz.

(1) Bakınız (bu sitede) : Olağan ve Olağanüstü KMK Toplantısı Çağrı Usulleri (Buradaki her hangi bir eksiklik/yanlışlık yani şekil bozukluğu toplantıyı mutlak butlan yani tamamamen geçersiz hale getirir. Burada şekil bozukluğundan etkilenen kat maliki zaman aşımına uğramaksızın alınan kararların iptali davası açabilir. Ancak mahkemece iptal edilene kadar alınan karar usulsüz de olsa geçerlidir.)
(2) Bakınız (bu sitede) : Karar Yeter Sayısı
(3) Bakınız (bu sitede) : Hak Düşürücü Süre
 


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler