Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kat Malikleri Kurulu'nun "yeni bir iş yaptırılması" kararı "bütçe"siz olur mu?

Başlatan enda, Ocak 31, 2020, 03:43:11 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kat Malikleri Kurulu bir karar yazıyor. Örneğin "kamera sisteminin kurulması" dye. Sonra yönetici kendince taklif topluyor seçim yapıyor ve işi yaptırıyor, masrafı maliklere yüklüyor. Bu ne derece yasaldır? Hukukun "karar" dan kastı sadece işin konusunun onaylanması  karar olarak addedilmesi için yeterli midir? Yoksa ayrıca işin mahiyeti ve tutarı da onaylanmalı değil midir? Bu durumda yönetici karar olmadan iş yapmıştır diyebilir miyiz?

Linkback: Kat Malikleri Kurulu'nun "yeni bir iş yaptırılması" kararı "bütçe"siz olur mu? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 833 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Kat malikleri kurulu karar alırken iş için tahmini bir bütçeyi onaylamalı veya işletme projesinde bu iş için tahmini bir bütçe belirlenmiş olmalıdır. Bu şekilde giderlerin kat maliklerine ayrıca yüklenmesi hukuka uygun değildir. Mesajı Paylaş
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.