Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Divan kurulu

Başlatan Erol33, Nisan 17, 2019, 12:29:38 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi günler 15 daireli bir apartmanda kat Malikleri toplantısı yapılırken divan başkanı ve kurulu oluşturulması gereklimidir? KMK da böyle bir divan kurulundan bahsedilmiyor ama internet sitelerinde divan kurulundan bahsediliyor doğrusu nedir. Toplantıya yönetici başkanlık yapsa olmaz mı? Teşekkürler
Linkback: Divan kurulu Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,549 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 3 Yanıt




Sayın Erol33;

634 s Kat Mülkiyeti Kanununda; Kat malikleri kurulu toplantılarını yönetmek üzere kat maliklerinden bir veya birkaçının (divan başkanı/başkan vekili/yazman) seçileceğine dair herhangi bir hüküm bulunmamaktadır.

Toplantıyı yönetmek üzere divan başkanı ve/veya başkan ve üyelerinin seçimi ile ilgili konuyu apartmanınıza ait Yönetim Planında bulabileceğinizi düşünüyorum.

Ayrıca toplantıyı yönetici veya denetçinin yönetmesinin uygun olmadığını belirtmek isterim.

Saygılar...


Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır.
Hak ve Sorumluluklarınızı ''Yönetim Planı'' ve ''634 s KMK' nu İnceleyerek Öğrenebilirsiniz.

Mesajı Paylaş
Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır.
Hak ve Sorumluluklarınızı ''Yönetim Planı'' ve ''634 s KMK'' nu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler apartman da yönetim planı diye bir şey yok hatta karar defteride yoktu aldık notere onaylattık kanunu okuduk  ancak belirsiz kalan bu tip sorular var. Eğer bir iş yapacaksak düzgün olsun istiyorum. Bir divan kurulundan bahsediliyor ama böyle bir divan kurulu her toplantıda olmak zorunda mı bunun kanundaki yeri nedir. Yönetim planını hazırlasak ve  kat malikleri toplantısına yönetici başkanlık edecektir desek işi yasallaştırabilirmiyiz. YADA bu divan kurulunun adının geçtiği bir kanun ,yönetmelik vb. varmıdır? Mesajı Paylaş

Sayın Erol33;

Kat Mülkiyeti Kanunu uyarınca hazırlanan yönetim planı, kat mülkiyetine geçilmesi esnasında ya da çok daha önceki bir aşama olan kat irtifakı kurulurken düzenlenip, Tapu Müdürlüğüne sunulup tapu kayıtlarına şerh düşülmektedir.

Tapunuzu Bağımsız Bölüm Edinme Sebebi bölümünde yazmaktadır. Yönetim Planınızı Tapu Müdürlüğünden temin edinin ve inceleyin. Daha sonra ne yapmanız gerektiğini karar verirsiniz.

Saygılar...
Mesajı Paylaş
Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır.
Hak ve Sorumluluklarınızı ''Yönetim Planı'' ve ''634 s KMK'' nu inceleyerek öğrenebilirsiniz.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.