Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Denetçi İstifası

Başlatan sardunyasitesi, Ekim 25, 2018, 05:34:02 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Değerli forum üyeleri,
Olağan genel kurul yapıldı, ancak hesaplarda gelir kısmında açık var. Yönetim gelir gider dökümünü toplantıda sunmadı. Gündem görüşmelerinde de ibraya geçildi, itirazlar üzerine ibrayı erteledik, diğer konular görüşülürken, denetçi gitti bir liste hazırladı getirdi, ordan sadece giderleri okudu ve ibranın oylanmasına geçtiler, benim itirazıma rağmen diğer katılanlar ibra etti. Yeni yönetim seçimine geçildi ve eski yönetim tekrar seçildi, ben de denetçi oldum. Toplantı tutanağında ibra etmediğim yazmasına rağmen, dağıtılan toplantı tutanağında hiçbir imza yok ve benim ibra etmediğimi de yazmamışlar.
Hesaptaki açığın izahını istedim cevap yok.  ben denetlemek açığı tespit etmek için defterleri 2 kere istedim. Defterleri vermediler. Yeni dönem denetimi nasıl olacak. Eski hesapları tutturmadan denetim olur mu? Ben bu durumda istifa etsem haklımıyım. Benim yerime yeni denetçi seçimi nasıl olur, çözüm öneriniz nedir?  cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Linkback: Denetçi İstifası


  • Gösterim 2,325 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
#1
Merhabalar..
Öncelikle genelkurulda divan heyetinin tertiplediği ve itirazınızı şerh düştüğünüzü belirttiğiniz imzalı karar defterinin orjinalini duruyormu..
Bu yazı duruyorsa dağıtılan suretin hiçbir önemi olmayıp ikinci sureti dağıtanlar(imzalı ise) hakkında yalan beyanda bulunmak, kat maliklerini yanıltmak, evrakta sahtecilik suçundan hangisine uyuyorsa savcılığa suç duyurusunda bulunabilirseniz..
Karakola gidebillirsiniz, CİMER e başvurabilirsiniz..
Ama suç isnat etmeyin, varsa suç unsuru araştırılırsın deyin..aksi takdirde tersi olursa onlar sizi mahkemeye verebilir.
Elinizde kesin kanıt varsa direkt mahkemeye gidip dava açın.. Yukarıda yazdıklarımda (savcılık, CİMER vs) genelde üstü kapatılır, çok iyi bir savcıya denk geirseniz şansınıza..
Ayrıca genel/olağan kurullarda imza attığınız hazirun cetvelinede not düşebilirsiniz itirazınız, çok kişinin imzası olacağı için bu sayfayı imha edemezler..
Karar defterine yazılanlar esastır.. Genelde Divan Heyeti boş kağıda yazar imzalar sonra ya sayfayı yada düzeltilmişini/temize çekilen sayfayı karar defterine zımbalarki bu da kanuna uymaz..Noterde sayfaları mühürlenmiş deftere yazılması en uygunudur..
Bir de şunu yapabilirsiniz, geçen senenin hesaplarını gösteren gelir gider tablosunun özetini geçmiş yönetim, denetim ve yeni yönetim/denetim arasında tutanakla teslim alın..Daha sonra hesaplar da tutmayan bir durum olursa bu teslim evrağını şahit tutabilirsiniz..
Ayrıca geçen yıla ait tutulan tüm defterlerin noterde kapatmasını yaptırın.. Yeni defterin de açılışlarını yaptırın..


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler