Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

BU YÖNETİCİ İLE NE YAPACAGIM

Başlatan siena, Şubat 14, 2009, 09:41:50 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhab arkadaşlar oturduğum apartmana ve siteye taşınalı üç yıl oldu, üç yıldır aynı kişi yönetici olduğunu söylüyor, ancak işine gelen ortak kullanım yerlerinin bakımını yaptırıyor, gelmeyeni yaptırmıyor, örneğin kendisin beşinci katta oturuyor, asansör bir gün çalışmasa hemen anında yaptırıyor, parasını da  kat maliklerinden alıyor, ancak ben bu yıl soba yakmak istediğimi ve bacının bakımın yaptırmasını istedim, bana yaptırmayacağını kendisinin ne ile nasıl ısınıyorsa benim de öyle ısınmam gerektiğini söyledi, bende bacanın temizliğini kendim yaptırdım ve işçiye verdiğim parayı aidattan düşeceğimi söyledim ancak kabul etmedi, bende yaptırdım ve işçiye verdiğim parayı  aidattan düştüm, ancak kapıcı ie her gün haber gönderiyor, parayı versen vermezse icraya veririm diyor, bunu diyen yönetici kendisi üç yıldır seçim yapmıyor, toplantı yapmıyor, hesap vermiyor, bu adamın böyle konuşmaya veya yapmaya hakkı varmı yoksa ne yapmam lazım, teşekkürler, iyi çalışmalar
Linkback: BU YÖNETİCİ İLE NE YAPACAGIM


  • Gösterim 6,286 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Soba Yakmanız Konusu: Eğer apartmanın geçmiş yıllarda kombiye dönülme kararı var ise , veya proje kombili ise , o halde bacaların temizliği kullanan maliklere ait olacaktır. - eğer yönetim yapmak istemez ise- Aksi durumlarda ortak alan olduğu sebeple yöneticinin yaptırma zorunluluğu vardır.

Yöneticinin "ben ne ile ısınıyorsam sen onunla ısınacaksın" tavsiyesi:  Buna tabiki yönetici karar veremez. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi bir karar var ise bu konuya işaret etmek istemiş olabilir.

Asansörlerin arızalandığında hemen yapılması kadar doğal bir şey yok. Bunu yöneticinin oturduğu kat ile bağdaştırmayınız.

Yöneticinin "üç yıldır seçim yapmaması , toplantı yapmıyor, hesap vermiyor" konusuna gelince ... Eğer malik iseniz yöneticiye bir ihtarname yazın noterden . Diğer maliklere mektubun bir kopyasını dağıtın. Diğer maliklerden yardım isteyin. Maliklerin 1/3 ünün desteğini alırsanız , yöneticiye imzalı yazıyı göndererek olağanüstü genel kurul yapılmasını sağlayabilirsiniz.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler