Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Avukat Tutma Yetkisi

Başlatan mühendis, Mart 10, 2009, 09:15:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Benim öğrenmek istediğim; Kat maliki olan yönetici veya yönetim kurulu, kat maliklerinden bazılarının borcu olduğu iddiasıyla icra takibi yapabilmek için, mahkemelerde site yönetimini temsil etmek için;  Site yönetim planında yer almamasına, kat malikleri kurulu karar defterinde herhangi bir kat malikleri kurulu karar maddesi olmamasına, işletme projesinde avukatlık gideri olarak ayrı bir madde halinde bir gider olarak gösterilmemesine rağmen; sadece yönetim kurulu tarafından imzalanmış olan işletme projesinde herkesin gözünden kaçacak şekilde "müteferrik giderler=vidanjör, avukat" şeklinde gösterilen gider maddesine dayanarak, avukat tutabilir mi? Buna ilişkin hukuki dayanaklar nelerdir? Herhangi bir Yargıtay Kararı varmıdır?
Bu soruma acilen cevap verirseniz çok memnun olurum.


Linkback: Avukat Tutma Yetkisi


  • Gösterim 10,631 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Sayın Admin Merhaba,
10 Mart 2009 tarihinde gönderdiğim iletiyi aşağıya aynen tekrar aktarıyorum. Tarafınızdan acilen cevap verilebilirse çok makbule geçecektir. Saygılarımla.
Mühendis

"Kat maliki olan yönetici veya yönetim kurulu, kat maliklerinden bazılarının borcu olduğu iddiasıyla icra takibi yapabilmek için, mahkemelerde site yönetimini temsil etmek için;  Site yönetim planında yer almamasına, kat malikleri kurulu karar defterinde herhangi bir kat malikleri kurulu karar maddesi olmamasına, işletme projesinde avukatlık gideri olarak ayrı bir madde halinde bir gider olarak gösterilmemesine rağmen; sadece yönetim kurulu tarafından imzalanmış olan işletme projesinde herkesin gözünden kaçacak şekilde "müteferrik giderler=vidanjör, avukat" şeklinde gösterilen gider maddesine dayanarak, avukat tutabilir mi? Buna ilişkin hukuki dayanaklar nelerdir? Herhangi bir Yargıtay Kararı varmıdır?"


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler