Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Avukat Tutma Yetkisi

Başlatan mühendis, Mart 10, 2009, 12:30:58 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Benim öğrenmek istediğim; Kat maliki olan yönetici veya yönetim kurulu, kat maliklerinden bazılarının borcu olduğu iddiasıyla icra takibi yapabilmek için, mahkemelerde site yönetimini temsil etmek için;  Site yönetim planında yer almamasına, kat malikleri kurulu karar defterinde herhangi bir kat malikleri kurulu karar maddesi olmamasına, işletme projesinde avukatlık gideri olarak ayrı bir madde halinde bir gider olarak gösterilmemesine rağmen; sadece yönetim kurulu tarafından imzalanmış olan işletme projesinde herkesin gözünden kaçacak şekilde "müteferrik giderler=vidanjör, avukat" şeklinde gösterilen gider maddesine dayanarak, avukat tutabilir mi? Buna ilişkin hukuki dayanaklar nelerdir? Herhangi bir Yargıtay Kararı varmıdır?
Bu soruma acilen cevap verirseniz çok memnun olurum.


Linkback: Avukat Tutma Yetkisi Mesajı Paylaş


  • Gösterim 9,277 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Sayın Admin Merhaba,
10 Mart 2009 tarihinde gönderdiğim iletiyi aşağıya aynen tekrar aktarıyorum. Tarafınızdan acilen cevap verilebilirse çok makbule geçecektir. Saygılarımla.
Mühendis

"Kat maliki olan yönetici veya yönetim kurulu, kat maliklerinden bazılarının borcu olduğu iddiasıyla icra takibi yapabilmek için, mahkemelerde site yönetimini temsil etmek için;  Site yönetim planında yer almamasına, kat malikleri kurulu karar defterinde herhangi bir kat malikleri kurulu karar maddesi olmamasına, işletme projesinde avukatlık gideri olarak ayrı bir madde halinde bir gider olarak gösterilmemesine rağmen; sadece yönetim kurulu tarafından imzalanmış olan işletme projesinde herkesin gözünden kaçacak şekilde "müteferrik giderler=vidanjör, avukat" şeklinde gösterilen gider maddesine dayanarak, avukat tutabilir mi? Buna ilişkin hukuki dayanaklar nelerdir? Herhangi bir Yargıtay Kararı varmıdır?"
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp