Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

apartman yönetim planı hk

Başlatan leventozergen, Eylül 01, 2016, 05:32:58 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yeni satın aldığım dairenin altında ortak alan olarak geçen garaj bulunmaktadır. müteahit firma tarafından burası kimseye kullandırılmamaktadır. daha sonra araştırmalarımda tapu da yönetim planına müteahit firma tarafından bodrum katın kullanımının x .mütehit firmaya ait olduğu belirtilmiş burayı istediği gibi kullanabileceği yazılmıştır. sizce ben bu konuda dava açsam  şansım nedir ortak mülkiyet olarak projede geçen ve bu şekilde iskanı alınmış bir yerin iç tüzükle bir firmaya tahsis edilmesi doğrumudur şansım nedir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevineceğim teşekkürler
Linkback: apartman yönetim planı hk


  • Gösterim 4,049 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
#1
Bahsi geçen bölge bağımsız alan olmadığı sürece ortak alandır.
Yönetim Planı bir sözleşme niteliğindedir. Ancak 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunun ortak alanlar ile ilgili tüm hükümleri, yönetim planının önündedir. Ayrıca tapudan yaptığınız incelemede tüm bağımsız bölümlerin arsa payı toplamları, (bahçe alanı dahil) binanın inşa edildiği arsa alanına eşitse, bahsi geçen alan ortak alan demektir. Yani bahsi geçen  alan kat maliklerinin arsa payı toplamı kapsamı içinde demektir.

Mutlaka Hukuki yardım almalısınız.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler