Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Mimari proje ve Site yönetim planına dayanmayan kısmi otopark tahsisi...

Başlatan sepp_01, Mart 11, 2017, 06:58:27 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.  • Gösterim 3,832 
  • Yönetim Planı İle İlgili Konular
  • 3 Yanıtlar
Her hangi bir kat maliki, Kat Malikleri Kurulunun 4/5'inin rızası olmadan ortak alanlarda tesis ve tadilat yapamaz.

Yaparsa, ihtara rağmen eski haline getirmiyorsa, "El koymanın Engellenmesi ve Eski Haline Getirme" davası açabilirsiniz.

Ayrıca faydalı yenilikler ve ilaveler kararı kat malikleri sayısının yarısından 1 fazlası ile alınabilir. Alınan karar usulsüz ise "Alınan kararın iptali" davası açabilirdiniz.

Ayrıntı (isim) vermeden karar metnini yazarsanız daha iyi yorum yapabilirim. Karara itiraz etmediyseniz iptal davası açamazsınız.

merhaba ;

kat malikleri kurulunda alınmış bir karar yok o kesin.  Yönetim kurulu olarak biz  böyle bir karar aldık diyorlar ama bana tebliğ edilmiş resmi bir karar evrağıda yok. Almış olsalar dahi yönetim kurulunun ortak alanlar ile ilgili böyle bir yetkisi varmıdır? Sadece fiiliyatta bu şekilde bir kısmi tahsis gerçekleştiriyorlar. Herhangi bir resmi kararın olmadığı böyle bir  durumda davayı kime açmalıyım. Ayrıca yukarıda bahsettiğim gibi mimari proje de ve site yönetim planında hiç bir daireye özel otopark tahsisi yapılmamış..

teşekkürler...

(1) Mimari Projede bu alanlar oto park olarak tahsis edilmişse; oto park donanımı kararı almak için Kat Malikleri Kurulunun 1/2'sinden 1 fazla (Salt Çoğunluk) ile oy alınan karar olmalıdır.

(2) Mimari Projede yer almayan bir alan hakkında Faydalı Yenilik ve İlave Kararı almak için;
     (a) Yönetim Planını değiştirerek yapabilmek için Kat Malikleri Kurulunun 4/5'inin oyu Karar Defterinde kayıtlı olmalıdır.
     (b) Yönetim Planı değiştirmeden bunu yapabilmek için Kat Malikleri Kurulunun Oy Birliği (Tamamı) ile alınmış bir karar olmalıdır.

(3) Mimari Projede tahsis edilmediği ve yasa uygun karar yeter sayısı ile alınmamış karar var ise, üstelik bu karar Kat Malikleri Kurulu tarafından izin verilmemiş ya da kendi bloklarında aynı konu için blok yöneticilerine Üst Yönetimde karara oy kullanma yetkisi verilmemiş ise,

işi yapan Yönetim Kurulu ve/veya Kat Malikine "El Koymanın Engellenmesi ve Eski Haline Getirme " isimli dava açabilirsiniz.

Söz konusu dava hakkında oldukça çok araştırma yaparak konuya vakıf olunuz ve bir profesyonel yardım alarak davayı açınız, şeklinde tavsiye olunur.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler