Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Usulsüz Olağanüstü Genel Kurulda gündem değiştirme yeni yönetici seçme

Başlatan sardunyasitesi, Mart 02, 2018, 05:07:44 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Değerli üyeler,
11 mart 2018de olağanüstü genel kurul için çağrı süresinde yapıldı ancak, elden kapıcıyla çağrı yazısı dağıtılarak. İmza karşılığı değil. 42 daireyiz. Şehir dışında olanlar var onlara da taahhütlü posta gittiğini de sanmıyorum.
Gündem ise önemli bir sebep değil. Olağan genel kurulda alınan kararları içeriyor.
1-Yalıtım tekliflerinin değerlendirilip karara bağlanması,
2-kapıcıyı çıkaracaktık onun durumunun görüşülmesi,
3-site sorunlarının görüşülüp karara bağlanması,
4- dilek temenniler kapanış.
Tabi asıl önemli konu, bu gündeme ilave yaptırılabilir mi, dilek temenniler kısmı olduğu için katılanların da %kaç oyuyla gündeme yönetici değişikliği ve ilave başka konular eklenebilir mi?
Ben önceki yönetimdeydim. yeni yönetime hesapları devrederken siteden alacaklı olduğum tutar vardı, ancak yeni yönetici bana husumeti olduğundan paranı vermiyorum diyor. Bana karşı da küfürlü ve saygısız davranışları oldu.
Durumu birkaç komşuyla paylaştım. Toplantıda yeni yönetici seçimi yapılsın diyorlar.
Peki, gündem zaten genel kurulda alınan kararlardan oluşuyor. Önemli bir sebep değil. Çağrı usulüne uygun değil.
Buna rağmen katılım olur ve toplantı yapılırsa, Yeni yöneticinin seçimi konusunda ayrıca bir karar aldırılabilinir mi? Karar yeter sayısı ne olmalıdır. Bu toplantıda alınacak kararlar geçerli olur mu?

Madde 41 – Kat malikleri kurulu, yöneticinin bu görevdeki tutumunu devamlı olarak denetler ve haklı bir sebebin çıkması halinde onu her zaman değiştirebilir.  diyor.
Buna göre, olağanüstü genel kurulda gündemdeki dilek ve temenniler kısmında yönetici seçimi görüşülüp oylama yapılabilir mi? oylamada katılanların oy çokluğu ya da oybirliği ne derece geçerlidir?
Cevaplarınız için teşekkürler.

Linkback: Usulsüz Olağanüstü Genel Kurulda gündem değiştirme yeni yönetici seçme Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,688 
  • Yöneticilik Seçimi İLe İLgili Konular
  • 2 Yanıt
Anlattığınız gibi ise hak düşürücü süre aranmaksızın her hangi bir tarihte (ama öğrenildiği andan itibaren en kısa zamanda) Alınan Kararların İptali davası açılabilir.

Kararlar Mutlak Butlan kararlardır.

Dilek ve Temenniler gelecek toplantı(lar) için niyet anlamında bir gündem hakkında (gelecekte eklenecek) gündem görüşmek içindir. Bu aşamada karar alınamaz.

Yani hiçbir toplantıda TOPLANTILARDA gündem dışı karar(lar) alınamaz. Mutlak Butlan kararları olup, iptali için  Hak Düşürücü Süre  bakımından zaman aşımı yoktur.

Sadece OLAGAN toplantılarda Kurul Kazanı (Kat Maliki Sayısı) 1/3 nisbetinde talep olursa gündeme eklenir ve Karar Yeter sayısı ile karar(lar) alınabilir. Nitelikli çoğunluk gerektiren karar yeter sayısına dikkat edilmelidir. Mesajı Paylaş

bizdede aynı durum söz konusu ;132 daire 3 bloklu sitemizin  6 mayısta genel kurul toplantısını yapmak üzere blok girişlerine toplantı çağrısı yazısı astık , ilk toplantı da yeter sayıya ulaşamadık ve 13 mayısta aynı yer ve saatte toplantımızı yenilemek üzere tutanak tutarak toplantıyı kapattık . (çağrı yazımızda yeter sayı sağlanmazsa 13 mayıs ta toplantı yapılacağı yazıyor) ayrıca belki gören olmaz diye watsup grubundan da çağrıyı yayınladık (126 kişi watsup grubumuzda ekli) toplantı çağrısını kapıcıyla gönderince ona kapıyı açmıyorlar, imzadan imtina ediyorlar , malik evde yok gibi bahanelerde bulunuyorlar. tebligat içinde sitemizin mali durumu  yetersiz. zatenyönetim planında yazan tarihte yaptık toplantıyıda ,bu sebeple duyuruyu blok girişlerine herkesin göreceği yere asıyoruz. 2.toplantıya katılım 27 kişi oldu bu toplantıda nisap çoğunluk aranmadığı için burada kararlar aldık yönetime aday var mı diye sorduk kimse istemedi ve yönetimi profesyonel şirkete verme konusunu oyladık karar metnine 22 kişi imza attı tamam dedi. ve şirketle anlaşma yapmak üzere de beni (yöneticiyim) yetkilendirdiler. böyle ce şirkette karar kıldık. ancak 2 gün sonra kat malklerinden birinin eşi ortaya çıktı benim toplantıdan haberim yoktu ben şirketi kabul etmiyorum , yönetime ben gelicem dedi (bu kişinin siteye borçları var aidat ve yakıt) şimdi de imza topluyor . bende kendisine itirazınız var ise sulh hukuk mahkemesine dava açın hakim ne karar verirse kabulümüzdür aksi halde genel kurula gelenlerin dediği olur dedim. ancak kendisi imza toplamaya devam ediyor. şirketin yetkisinide aramış tehdit etmiş ben imza topluyorum kesinlikle yönetimi alamazsınız diye. şirket yetkilisi de beni aradı ve dediki elimde toplantıya katılanların şirketi kabul ettiği ile ilgili karar metninin imzaları var . sonuçta sözleşmemi kabul ettiniz sebepsiz yere fesih bana alacak doğurur o halde benim bir yıllık hizmet bedelimi ödeyin anlaşmayı öyle fesih edin dedi. buraya kadar anlattıklarımdan özetle : yapılan toplantıda alınan karar imza toplanarak bozula bilir mi , şirket henüz imzalanmamış bir anlaşma için hizmet bedelini bu şekilde talep edebilir mi alınan kararların geçersiz olması ya da iptali için mahkemeye dava açılması gerek miyor mu . yeni bir toplantı için yeter sayıda imza toplanmış şimdi yeni toplantıda bu şekilde karar alınabiliyor mu toplantı usulsüz , madem böyle karar alına bliyor o halde genel kurul hiç toplanmasın darbe yapılarak alınsın kararlar Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.