Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

ACİL YARDIMINIZI BEKLİYORUM. SİTE YÖNETİMİNDEN RAHATSISIZ.

Başlatan emree-41, Ağustos 29, 2009, 11:38:41 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle böyle sitenin kurulup bizlere yardımlarınızdan dolayı müteşekkirim. size 4 sorum olacak.

1-) Kat Mülkiyeti Kanuna göre %5 olması gereken aidat geçikme faizi site yöneticisi gönderdiği belgede %10 yazarak ödemeyenlere bu faiz uygulanacak demiş. ben bu saçmalığı hangi mahkemeye yada hangi merciye nasıl  şikayet edebilirim .

2-)Kat Mülkiyeti Kanunu nda da açıkca belirtilmesine rağmen yönetici ,yönetici isim adres telefon gibi bilgilerini apartman girişinde ki panoları ne asmakta ne de site sakinlerine göndermekte.Bunla ilgili nasıl bir şikatte bulunabiliriz çünkü bildiğim kadarıyla parayla yaptırım cezası var ve yönetici bunu defalarca söylememize rağmen uygulamadı.

3-)Yönetici ve muhasebeci yaklaşık 4 yıldır seçilen kişiler ancak yılın bir ayı burda geri kalan 11 ay burda değil ve şu an sitemizde üç eleman çalışmakta aynı zamanda havuz açık durumda ne yazık ki ne sorumlu mevcut ne de yerine vekaleten biri bakmamakta. Aidatlarımızı ödeyecek muhasebeciyi yani muhasip üyeyi evinde bulamıyoruz aidat ödenmeyince  geçikince de bize %10 yasal olmayan geçikme cezası uygulanmakta.

4-) Site yönetimi çoğunluk sağlanmadığı halde toplandı ve yönetici seçildi ve iki yıllığına tüm itirazlarımıza rağmen 167 daire mevcuttur toplantıya katılan kişi sayısı 61 dir. Bu durumu nereye bildirmeliyim ne şekilde başvurmalıyız. Site karar defterlerini imzalamadık ama ptt kargo yoluyla site sakinlerine mektup gönderilmiş genel kurul kararları diye.


Biz bu rahatsızlıklarımız kat malikleri olarak nereye ne şekilde  nasıl bildirebiliriz. Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılar.
Linkback: ACİL YARDIMINIZI BEKLİYORUM. SİTE YÖNETİMİNDEN RAHATSISIZ.


  • Gösterim 5,910 
  • Yeni Üyeler ve Acemi Sorular...
  • 2 Yanıtlar
siz bu siteyi boşuna kurmuşssunuz bu ne böyle bi sorumuza cevap alamadıktan sonra kapatın gidin bu siteyi.Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler