Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yapı Kullanma İzni var mıdır? Yok mudur? 15 Yıl Önceki Yapı Kullanma İzni?

Başlatan kuzey, Ekim 21, 2008, 11:33:54 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar,
Daire satın alırken fen isleri yapı kullanma iznini on bes  yıl uzerinde ki binalar icin vermekte zorlaniyor cok eski bulamiyoruz cevabi yeterli mi sizce...
Tapusu olan dairenin yapı kullanma izni de otamatik olarak varmıdır? yani tapu basli basina yeterlimidir cunku bazi tapularda evin metre karesi belirtilmiyor.
Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
Tesekkurler.
Linkback: Yapı Kullanma İzni var mıdır? Yok mudur? 15 Yıl Önceki Yapı Kullanma İzni? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 15,393 
  • Kat Mülkiyeti ve Kat irtifakının Kurulmasına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Yapı kullanma izni belediye tarafından verilen bir belgedir. Bir buna iskan belgesi de diyoruz. Tabi belediyeler tapu müdürlükleri gibi çok ciddi çalışmalar yapamıyor olabilirler. Arşiv vs. sistemleri son yıllarda gelişti.

Bu İskan Belgesinin bir kopyasının anataşınmazın kaydında bulunuyor olması gerekir. Tapu Müdürlüğü dosyasından talep ediniz.

Şimdi 2008 Yılı öncesinde "Kat Mülkiyeti Tapusu" olan dairenin Yapı Kullanma İzni Kesinlikle bulunmaktadır.

           2008 Yılı öncesinde "Kat İrtifakı Tapusu" olan dairenin Yapı Kullanma İzni bulunmayabilir.
           
          Neticede tapu üzerinde "Kat Mülkiyeti" veya "Kat İrtifakı" ibaresi yoksa arsa paylı tapu olduğundan "Yapı Kullanma İzin Belgesi" mevcut omayacaktır. (Dikkat!!! Kat İrtfakı veya Kat Müliyeti tapusu alma imkanı ortaya çıktığı halde tapularını almayan kat maliklerini hariç tutuyoruz. Yani aynı binada bir malikte kat mülkiyeti tapusu var ise bir diğeri henüz almadığı için kat irtifakı tapusu sahibi olabilir.)


Alıntıyani tapu basli basina yeterlimidir cunku bazi tapularda evin metre karesi belirtilmiyor.


Yani işte anlatmak istediğimiz tam da budur. Eğer kat mülkiyeti tapunuz var ise bu tapu tek başına iskan belgesinin de var olduğuna işaret eder. Diğer irtifaklı tapuda ise tapu sonrasında iskan izni alınmamış olabilir. Yani yapı kullanma izin belgesi büyük ihtimalle yoktur. Veya mevcut olabilir.

Aynı bloktaki maliklerin en az birinin kat mülkiyeti tapusu mevcutsa , o halde iskan izni vardır. Yapı Kullanma Belgesi tapu kayıtlarında bulunmaktadır. Yeniden elde etme ihtiyacınız yoktur.

Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyiniz lütfen.

Bu Linkte Yapı Kullanma İzin Belgesi (İskan Belgesi ) İle ilgili Tüm Bilgiler Bulunmaktadır. Ancak belgeler ile ilgili olarak öncelikle bağlı bulunduğunuz belediyeye başvurmakta fayda vardır. YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ - LİNK -- BURAYA TIKLAYIN - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Bu Linkte Kat İrtifakının Kurulması  İle ilgili Tüm Bilgiler Bulunmaktadır. Bilgiler 5711 Sayılı Yasa İle Yapılan Değişiklikleri de İçermektedir. KAT İRTİFAKININ KURULMASI ve GEREKLİ BELGELER - LİNK -- BURAYA TIKLAYIN - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Bu Linkte Kat Mülkiyetinin Kurulması İle İlgili  Tüm Bilgiler Bulunmaktadır. Bilgiler 5711 Sayılı Yasa İle Yapılan Değişiklikleri de İçermektedir. KAT MÜLKİYETİNİN KURULMASI ve GEREKLİ BELGELER - LİNK -- BURAYA TIKLAYIN - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.