Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Yönetimin Takipsizliği Sonucu Oluşan Hesap Açığı

Başlatan goktug, Mart 03, 2017, 04:47:17 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba ;

2016 yılında yönetim planı kurulan ve oturuma başlanan sitenin müteahhit firma 5 sene boyunca sitenin yönetimi bizde olacak diye yönetim planınına eklemiştir.bu karar sonucu siteyi 5 sene yöneteceklerini iletiyorlar.
ben daireyi 2016 yılında muteahhit firmadan satın aldım ve 2016 Ağustos ayında dairemde oturmaya başladım.
2017 Ocak ayında yapılan olağan genel kurul sonrası 2016 yılı ibra edilmedi ve denetlenmesi için 2 kişiye yetki verildi.
Yapılan denetim sonucu hangi dairenin ne kadar aidat borcu, merkezi sistem olduğundan dolayı ne kadar doğalgaz borcu olduğu, ne kadar su parası borcu olduğu (iskan alınmadığı için ortak) kayıtlı ve bilinmediği için denetimi tam yapamadık.
Yönetim kayıtları öyle gelişi güzel kağıtlara yazarak ve çoğu faturasız olmak üzere kendince bir defter tutmuştur.
Şimdi de yönetim olarak 60.000 tl alacakları olduğunu söyleyerek bunları dairelere yansıtacağını aktardılar ve kendilerince bir hesap çıkartarak 75 daireyi borçlandırdılar. Bazılarına su parası yazılmış bazılarına doğalgaz parası yazılmış vs.

ayrıca müteahhit firma binaya spor salonu zemini, yönetim odası asma tavan, havuz etrafı korkuluk vs gerekçeleri ile bir masraf çıkartarak bunları da talep etmektedir. Ancak ben dairemi alırken bunlar zaten yapılıydı ve ben de daireyi buna istinaden satın aldım. Şimdi muteahhit firma da bunlar muteahit firma harcaması değil yönetim harcaması olduğunu akatrıyor ve benı borçlandırıyorlar.

2016 yılına ait yönetimin doğru düzgün bir hesap kıtabı yok, ben aidatlarımı ve bana yansıtılan doğalgaz ve su paralarını düzenli ödedim şimdi 2016 yılının hesabını kaybettikleri için bana eskiye yönelik borç çıkartıyorlar. bunları ödemezsem de yasal işlem yapacaklarını aktarıyorlar.

Bu durumda ne yapmam gerekir , nasıl bir yol izlemem gerekir.
Linkback: Yönetimin Takipsizliği Sonucu Oluşan Hesap Açığı Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,072 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp