Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yönetimin Takipsizliği Sonucu Oluşan Hesap Açığı

Başlatan goktug, Mart 03, 2017, 04:47:17 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba ;

2016 yılında yönetim planı kurulan ve oturuma başlanan sitenin müteahhit firma 5 sene boyunca sitenin yönetimi bizde olacak diye yönetim planınına eklemiştir.bu karar sonucu siteyi 5 sene yöneteceklerini iletiyorlar.
ben daireyi 2016 yılında muteahhit firmadan satın aldım ve 2016 Ağustos ayında dairemde oturmaya başladım.
2017 Ocak ayında yapılan olağan genel kurul sonrası 2016 yılı ibra edilmedi ve denetlenmesi için 2 kişiye yetki verildi.
Yapılan denetim sonucu hangi dairenin ne kadar aidat borcu, merkezi sistem olduğundan dolayı ne kadar doğalgaz borcu olduğu, ne kadar su parası borcu olduğu (iskan alınmadığı için ortak) kayıtlı ve bilinmediği için denetimi tam yapamadık.
Yönetim kayıtları öyle gelişi güzel kağıtlara yazarak ve çoğu faturasız olmak üzere kendince bir defter tutmuştur.
Şimdi de yönetim olarak 60.000 tl alacakları olduğunu söyleyerek bunları dairelere yansıtacağını aktardılar ve kendilerince bir hesap çıkartarak 75 daireyi borçlandırdılar. Bazılarına su parası yazılmış bazılarına doğalgaz parası yazılmış vs.

ayrıca müteahhit firma binaya spor salonu zemini, yönetim odası asma tavan, havuz etrafı korkuluk vs gerekçeleri ile bir masraf çıkartarak bunları da talep etmektedir. Ancak ben dairemi alırken bunlar zaten yapılıydı ve ben de daireyi buna istinaden satın aldım. Şimdi muteahhit firma da bunlar muteahit firma harcaması değil yönetim harcaması olduğunu akatrıyor ve benı borçlandırıyorlar.

2016 yılına ait yönetimin doğru düzgün bir hesap kıtabı yok, ben aidatlarımı ve bana yansıtılan doğalgaz ve su paralarını düzenli ödedim şimdi 2016 yılının hesabını kaybettikleri için bana eskiye yönelik borç çıkartıyorlar. bunları ödemezsem de yasal işlem yapacaklarını aktarıyorlar.

Bu durumda ne yapmam gerekir , nasıl bir yol izlemem gerekir.
Linkback: Yönetimin Takipsizliği Sonucu Oluşan Hesap Açığı Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,449 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.