Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Toplantılara katılmazsam aidat ödemeliyim?

Başlatan SCORPIO72, Ocak 23, 2008, 05:03:22 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

5 bloklu bir sitede kat sahibiyim. Apartmanın toplantısına katılamadım ve seçilen yöneticiye vekaletim yoktur. Katılmadığım toplantıda aidatların miktarı veya sitede ne gibi işlerin yapılacağı konusunda tarafıma veya ilan panosuna asılmış birşey yoktur. Yöneticiyi tanımadığım ve güvenmediğim için yaklaşık 6 aydır aidatımı ödemiyorum. Diğer kat sahiplerinden öğrendiğim kadarıyla yönetici 2 kişi 100 YTL.'den 2 kişiye 200 YTL. yöneticilik ücreti ödüyormuşuz. Ben bu konuda herhangi bir yazılı kağıda imza atmadığım gibi tarafıma veya apartmanın geneline bilgilendirme yapılmadı. Şu anda yaklaşık 100 YTL. aidat borcu çıkardılar. Tarafıma herhagi bir tebligat düzenlenmedi. Son olarak ödemeyi  yapmak için yöneticilerden birine gittiğimde avukata gönderdiğini bu birikmiş aidatları alamayacağını söyledi. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. Ayrıca imza vermediğim veya toplantıya katılmadığım kararların ödemelerinden sorumlumuyum. Yardımlarınıza...
Linkback: Toplantılara katılmazsam aidat ödemeliyim? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 6,081 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Apartman toplantısına katılmadığınız halde alınan kararlardan sorumlusunuz.
Bu sebeple aidatlarınızı eksiksiz ödemelisiniz.

Seçilen yöneticiye vekaletiniz olması önemli değil. İmza atıp atmamanız da önemli değil. Eğer yeterli çoğunlukla yönetici seçilmiş ve kararlar diğer kat malikleri tarafından imzalanmış ise siz de uymak mecburiyetisindesinizdir.

Kararlar tarafınıza gönderilmek zorunda değildir. Ancak tabiki gönderilmesi iyi niyet ancak yönetime ayrıca bir masraftır. Eğer isterseniz size kararı mecburi olmarak vermek zorundadırlar. İncelersinizi.

6 aydır aidat ödememeniz  tarafınıza icra işlemi başlatılması için yeterlidir. Konu avukata intikal etti ise yönetici veya yardımcısı aidatı almamakla doğru davranıyor. Avukat sizden gecikme tazminatı ile beraber alacaktır.

Eğer icra işlemine itirazınız olacaksa tarafınıza dava açacaklar. Sonuçta eğer kararlar yasaya uygun ise %40 icra inkar tazminatı da eklenerek mahkemenin son bulduğu tarihe kadar gecikmiş aidatların 28 Kasım 2007 tarihe kadar aylık %10 , bu tarihten sonra ise aylık %5 gecikme tazminatını   ayrıca alacaklar, artı olarak mahkeme dosya masrafları ve avukatın temsil vekalet ücretini de ödeyeceksiniz. Size biraz pahalıya malolacak.

Bu sebeple yönetici eğer aidatı almıyorsa, avukatın numarasını isteyin. Vermiyorlarsa yönetimin banka hesabına birikmiş parayı hemen havale edin. Dilerseniz her aidat için ve her ay için 10 YTL gecikme tazminatını yatırın. Kısa bir hesapla 21 adet 10 YTL eder. 210 YTL'yi veya daha az bir rakamı gecikme tazminatıdır açılması ile ayrıca yatırın, icra takibinden vazgeçerler.

Eğer banka hesabı yoksa parayı posta havalesi ile dediğim açıklamları yaparak yönetici adına gönderin. Almak durumunda kalacaklardır. Almasalar dahi yasal takibi durdurmuş olursunuz.    Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.