Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

MERKEZİ ISINMADA DAGILIM SORUNU

Başlatan mehmetboz, Ocak 16, 2009, 07:23:17 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şimdiden yardım ve görüşleriniz için teşekkürler;

12 daireli ve merkezi doğalgaz ile ısınan bir apartmanda ikamet etmekteyim. Bu apartmana 1 yıl önce taşındım. 5 yıl önce yönetim planına yazılan kararla merkezi doğalgaz ısınma ücretlerinin arsa payı oranlarına göre ödenmesi kararlaştırılmış. Ancak o dönem apartman radyatörleri her dairede daire büyüklüklerine göre eşitmiş (sadece çıkıntılı ve en üst katlarda fazlaymış -ki bu da zaten bu dairelerin ısınma problemlerinden dolayı normal bir durumdur.).

Her bir dairede yapılan son radyatör ölçümlerinden sonra geçen hafta her bir dairenin radyatör boyları ve dolayısıyla harcadığı kalori miktarında adaletsizlik olduğunu görüldü (söz konusu kalori dağılımı hesabını bir makine mühendisi yaptı). Örneğin geçtiğim ay biz 250 TL doğalgaz ücreti ödemişken ödememiz gereken ücret 160 TL, bir başka daire de 250 TL öderken ödemesi gereken ücret 330 TL çıktı. Yaptığımız apartman yönetimi toplantısında eski dağılımı kabul etmediğimizi (çünkü bu karar alındığında her bir dairedeki radyatör miktarının eşit olduğunu, ancak birçok dairenin sonradan büyük radyatör taktığını) belirttik. Alternatif olarak her bir dairenin o ay yaktığı kaloriyi ölçen (radyatörlerin üzerine takılan) kalorimetre takılmasını önerdik, bu kabul gördü, yönetim defterine yazıldı. Ancak daha sonra apartman sakinleri bunu araştırdıklarını ve randımanlı olmadığını duydukları için vazgeçtiklerini sözlü olarak söylediler.

Ortadaki adaletsiz durumdan dolayı eski haliyle doğalgaz ödemesi yapmak istememekteyiz. Bunun için yasal yönetmelikler vb. ne demektedir. Ya da biz bundan sonra bu konuyla ilgili ne yapabiliriz. 5 yıl önce arsa payına göre ödeme yapılması kararı olmasına karşılık biz makine mühendisinin hesapladığı şekilde eksik ödeme yapacağımızı belirtirsek karşılacağımız bir problem var mıdır? Konuyla ilgili yönetmelik vb. varsa iletebilirseniz sevinirim. Konuyla ilgili bilgilerinizi rica ederim.

Şimdiden yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
Linkback: MERKEZİ ISINMADA DAGILIM SORUNU Mesajı Paylaş


  • Gösterim 8,389 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 2 Yanıt
Konuyla ilgili bir cevap alamadım ama yardımcı olabilirseniz sevinirim?? Mesajı Paylaş

Konuyu Kapatıyoruz.
Benzer CEvaplar

Merkezi ısıtma ve sıcak su giderlerinin paylaştırılması ?
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Merkezi Isıtma
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerindedir.
Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.