Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Eski mülksahibine ait ödenmemiş aidatlar yeni mülk sahibine mi geçer ?

Başlatan migrosoft, Nisan 05, 2008, 12:56:26 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar. Ben bir daire satın aldım. Daireye taşınmamdan yaklaşık bir sene sonra apartman yöneticisi gelerek eski evsahibine ait oldukça yüklü bir aidat borcu olduğunu söyledi.  ödeyemeyeceğimi, eski ev sahibi buradayken neden bu paranın tahsil edilmediğini sordum. bağırdı çağırdı. eski evsahibini arayıp durumu sordum. öyle bir borç olmadığını söyledi... bunun üzerine yöneticiye defterlere bakmak istediğimi söyleyince de defterlerin ve diğer tüm evrakın çalınmış olduğunu söyledi.

kanunen kim haklıdır ? eğer ben haklı isem bunun kanundaki tarifi ne şekildedir ?
Linkback: Eski mülksahibine ait ödenmemiş aidatlar yeni mülk sahibine mi geçer ? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 75,545 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 8 Yanıt
Öncelikle sorunuzu Forum Bakımı sırsında farkettik. Gözümüze çarpmamış. Bu sebeple özür dileriz.
Belki size faydası olmayacak ama başkaları için açıklamamız yararlı olabilir.

Hatalısınız. ! Evi satın alırken tapuya gitmeden önce yönetime uğramalı idiniz. Ve yönetime olan borcun kapanmasını sağlamalı idiniz.

Şanslısınız. ! Tapu devir teslimi anından itibarenki aidat borçlarından sorumlusunuz.

Riskiniz Var! Yönetim borcu bildiğinizi öne sürerek dava açabilir.

Avantajlısınız! Eski malike ulaşabiliyorsunuz. Davanın kendisine yöneltilmesini sağlayabilirsiniz.

Tapu'daki kayda güvenerek harabolmuş bağımsız bölümü satın alan kişi, bu yüzden uğradığı zararı tazmin ettirmek için isterse yöneticiye, isterse bağımsız bölümün mâlikine başvurabilir.

Bu maddee önemlidir. Evi görmeden de satın alma ihtimalinin olduğunu  göstermemektedir. Evi görmeyen aidat borcunu da öğrenemez.

Asıl borç size değil, eski malike aittir.

Yöneticinize de bir kaç söz! Yüklü bir borç oluşmuşsa bir kaç yıllık tır. Bir yılda sizin satın alma tarihinizden itibaren geçmiş.
Yönetici veya değişen yöneticiler görevlerini iyi yapmadıklarından sorumludurlar. Siz hariç diğer kat maliklerinin herhangi birisi veya bazıları yönetici veya yöneticilerden ilgili dönemlere ait zararın tazmini davasını açabilirler. Zararı  tahsil edip yöneticilik hesabına yatırabilirler.

Defterlerin ve diğer tüm evrakın çalınmış olduğunu söyleyen bir yönetici hangi iyi niyetle borcun ait olmadığı yeni kat malikinden ödeme talep edebilir.

Bırakın ihtarname çeksin.

Bu durumda %80 -90  haklısınız. Puan kırdım . Ev alırken yönetime de bir uğrayalım.
Borcu olmadığını söyleyen eski malik konusunda yorum yapmıyorum.
Ödeme talep eden yönetici %100 haksız.

Anadolu 'nun bir sözü vardır.
DE GET YÖNETİCİ ! DE GET!

Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Bu konuda yeni bir soru geldi. Arama yaparken soruyu daha önce cevapladığımı farkettim. Ancak burada bazı kısımlar eksik kalmış.

Kat Mülkiyetinin Devri Halinde Eski Malikin Aidat Borcundan Yeni Malikin Sorumlu Tutulamaz!

Kat Mülkiyeti Devrinin tapuda yapılması ile yeni malik   KMK’nın ilgili maddeleri ve 18.HD. 1/10/2002t. 2002/7159E 2002/9012K.;  ve 5.HD. 7/11/1979t. 1979/6541E. 1979/8201K. Ve benzer Yargıtay ve hukuk dairesi kararları uyarınca Kat Mülkiyetinin Devri Halinde Eski Malikin Aidat Borcundan Yeni Malikin Sorumlu Tutulamayacağı hükümleri uyarınca eğer varsa eski malik ve/veya  önceki maliklere ait ödenmemiş ve/veya ödemesi gecikmiş olan  tüm ortak gider ve avans paylarından (aidatlardan) , yatırım paylarından, devirden önce duyurulmuş ve ödeme tarihi geçmiş olan her türlü paylaşım ,  ortak abonmanlık, şube yolu veya çap büyütme gibi işlemler ile İSKİ, BEDAŞ, İGDAŞ , TÜRK TELEKOM vs. dağıtım şirketlerinin işlemlerinden dolayı 37 nolu bağımsız bölüme intikal eden paylar , bu tip borç , veya gecikmiş borç ve ilgili borçlara ait olan gecikme tazminatı , faiz ,avukatlık ücreti, dosya ücreti gibi ücretlerden sorumlu tutulamaz.

Sadece çalışanlara ait maaş , ihbar ve  kıdem tazminatı   gibi ödemelerde İş Yasının "İşyeri Devri" hükümleri geçerli olup, tapu devrinin yapıldığı tarihten  itibaren 2 yıl içinde çalışanlara yapılacak ödemelerden eski ve yeni malik müteselsilen sorumlu olup, 2 yıla kadar yeni malik yapacağı ödemeleri eski malikten talep edebilir , 2 yıldan sonra ise geçmişe doğru tüm çalışanlara yapılması gereken ödenmemiş maaş, ihbar , kıdem tazminatı ve bunlara bağlı olarak çalışanların açacağı davalarda mahkeme sonucu kesinleşen borç, gecikme tazinatı, faiz , yargılama giderleri ve vekalet ücretlerinden yeni malik sorumlu olacaktır.

Bu tip eski masraf ve borçlardan dolayı mülkiyetin devri tamamlanmış olduğunda her türlü tahsilat işlemlerinde , yeni malike, menkul ve veya gayrimenkullerine, ilgili anagayrimenkulde bulunan malikin  bağımsız bölüm ve eklentilerine yapılacak tebligatların , ilamlı veya ilamsız icra takiplerinin geçersiz olacağını,  KMK ve ilgili yargı, Yargıtay ve hukuk genel kurulu  kararlarına aykırılık teşkil edeceğini, yönetimin , çalışanlarınveya vekil yada vekillerin bu tür işlemleri yapmaları halinde yeni malikin her türlü dava hakkının saklı olduğunu da belirtmek gerek.

Yukarıdaki belirttiğim üzere -Yeni satın alınan bir dairenin,eski borçlardan dolayı önceki mal sahibine yönetimin ulaşması kuraldır.Yeni mal sahibinin ulaşmasına gerek duyulmaz,bunu yönetici yapabilir.

Yani durumun   1319 sayılı yasanın 30’ uncu maddesinin 3239 sayılı Kanun’ un 110’ uncu maddesiyle değişen fıkrasınca; geçmiş yıllara ait ödenmemiş emlâk vergilerinin ödenmesindeki sorumlulukla eş tutulması hatalıdır.

Hatta eğer eski malikle yeni malik arasında bir anlaşma yapılmamışsa dahi ,yeni ev sahibinden ancak evi satın aldığı tarihten itibaren ortaya çıkan borçları tahsil edebilir ,önceki borçlardan yeni ev sahibi sorumlu değildir. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Merhaba bu konu ile ilgili br sorum olacak,
satın aldığım ev ben satın almadan önce merkezi sistemle ısınıyormuş. Ben evi haziran ayının sonunda aldım ve önümüzdeki kış apartmandaki daireler bireyel olarak ısınacak(bunun için kombi ve kalorifer tesisatını değiştirdim). Geçen seneden kalma yakıt parası ben evi aldıktan sonra üç ay daha sürecekmiş bu yakıt parasından kim sorumludur. ev sahibi olarak nasıl bir prosedür izlemem gerekir?
Cevaplarınızı bekliyorum. Mesajı Paylaş

merhaba ben bir siteden daire aldım alırken site yönetimi bu dairenin 20000tl borcu var asansör aidat gibi sebeblerden dedi bende dairenin sahibini getirdim tapuda imzayı atmadan önce yönetime yönetim hık huk etmeye başladılar adam ne parası istiyorsunuz adamı niye  korkutuyorsunuz diye sorunca şu borcu var bu borcu var dediler 7 250 tlye düştüler adamda dediki ben şu tarihte icradan aldım daireyi  borcu olsa icraya müracat edip tahsil etmenz gerekmezmiydi dedi adamı niye korkutuyorsunuz bu günki tarihe kadar borcu varsa mahkemeye verin benden tahsil edin bugünden sonrası bu adama aittir eski borçlar benimdir dedi bende ondan sonra bidaha benim kapıma bunun yüzünden gelmeyin ben şu tarihte aldım site yönetimi bundan sonraki kararları beni bağlar dedim aidatımıda düzenli ödemekteyim site yönetimi 1 yıl sonra yine beni sıkıştırmaya kalkıyorlar şimdide bu site hala kooperatif olarak devam ediyormuş hem site yönetimi hemde kooperatif adına kat maliklerinden para topluyorlar kooperatifin sgk ya eksik bildirimden dolayı 360 000 tl borcu var kooperatif feshedilemiyor bunların kat maliklerinden toplayacağız diyorlar 1800 tl borç çıkarıyorlar bende koopertif üyesi biz değiliz imzamız yok üyesi kimse ondan tahsil edin dedik ben dairenin 3.sahibiyim ilk sahibi iflasdan icraya düşmüş 2.sahibi icradan almış bende ondan satın aldım kooperatif hakkında hiç bir bilgi söylenmedi ne borcu için yönetime geldiğimde nede eski sahibi tarafından oturan maliklerde yarım yamalak mış miş li bilgi sahibleri kooperatif miş diyorlar ben siteyönetimi var diye biliyorum taki kooperatif adına para toplak istediklerine kadar senede bir koopreatif bir site toplantısı yapıyorlar bunda bir usulsüzlük yokmudur iki yönetim birden olabilir mi yeni taşınan birisini kooperatife başkan seçtiler kooperatif üyesi kim kim kurmuş bunlar belli değil sadece kooperatif başkanı olan mal sahibi ölmüş sitede biraz akıllı olanlar yönetime girmişler diğer bişiden anlamayan insanlar bunuda ödeyince borcumuz  bitiyomu kooperatifden kurtuluyomuyuz diyorlar bikaç defa para toplamışlar öncesinde kaçıncı bu bıktık artık diyorlar ben nasıl davranmalıyım ne yapabilirim kesinlikle yönetimde para yeme olayı döndüğünden eminim ama nasıl ortaya çıkarırım bilemiyorum ben tek kalıyorum birisi daha itiraz ediyordu onu yönetime aldılar kooperatif e başkan seçtiler sesini kestiler sitede hiç bir bakım bir iş yapılmıyor şimdi aidatlar yükseltiliyor kapı zilimiz dahi 2 senedir yapılacak duruyor beni yönlendirebilirmisiniz nasıl bir yol izlemem gerekir bu toplanan kooperatif parası adı altında ondan mesul muyum vermek zorundamıyım biirde bana eski borcundan  dolayı istedikleri paradan mesul müyüm ödemek mecburiyetim var mıdır internette Yargıtay kararı buldum eski sahibinin borcu yeni sahibine gemez diye ama adamlar kabadayı konuşurken milleti titretiyorlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap bende cılız birisiyim zaten yinede benden başka kimseden ses çıkmıyor sadece fısıldaşıyorlar ne yapacaklarını bilmiyorlar rakip adayda çıkamıyor başkan yardımcısıda ben bu yönetime mahkemeden tebliğ gelmediği sürece hiç bir ödeme yapmayacağımı aidat dışında bildiririm dedim başkanda ben senin borcunu 50000 tl yapmadımda yapmasını bilirimde gibi laflar ediyor sen kimsin ben senden ne aldımda benim borcumu artırıyorsun benim sana borcum mu var dedim senden ne aldım dedim şimdi sessizce bana ne uygulayabiliriz düşüncesindeler sizden acil yardımlar bekliyorum ben bu yönetimin incelemesini kime yaptırabilirim kim ayrıntılı inceleme yapıp bunların açığını çıkarabilir yönetim değişirse önceki yönetimden kalan borçları yada usulsüzlükleri nasıl devralınmaması gerekir yönetimde suç olduğundan o kadar eminim ki adamların davranışlarından insan seziyor bağırarak konuşmalarından belli oluyor ablacığım derken kadına aaaaabbbblaaacığım diyorlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap acil yardımlarınızı bekliyorum birkaç farklı konu oldu ama hepsinden ayrıntılı açıklama yazarsanız memnun olurum teşekkür eder kolaylıklar dilerim… Mesajı Paylaş

bu konu hakkında bana cevap yazabilecek ayrıntlı bir cevap verecek kimse yokmudur arkadaşlar yoksa verildide ben mi bakamıyorum Mesajı Paylaş

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Merhaba bu konu ile ilgili br sorum olacak,
satın aldığım ev ben satın almadan önce merkezi sistemle ısınıyormuş. Ben evi haziran ayının sonunda aldım ve önümüzdeki kış apartmandaki daireler bireyel olarak ısınacak(bunun için kombi ve kalorifer tesisatını değiştirdim). Geçen seneden kalma yakıt parası ben evi aldıktan sonra üç ay daha sürecekmiş bu yakıt parasından kim sorumludur. ev sahibi olarak nasıl bir prosedür izlemem gerekir?
Cevaplarınızı bekliyorum.


Bakın yukarıda açıklanmış ayrıntısı ile. Bu yakıt parasından eski malik sorumludur. Esas yönetimin tahsilatı ondan yapmasıdır. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
bu konu hakkında bana cevap yazabilecek ayrıntlı bir cevap verecek kimse yokmudur arkadaşlar yoksa verildide ben mi bakamıyorum


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
merhaba ben bir siteden daire aldım alırken site yönetimi bu dairenin 20000tl borcu var asansör aidat gibi sebeblerden dedi bende dairenin sahibini getirdim tapuda imzayı atmadan önce yönetime yönetim hık huk etmeye başladılar adam ne parası istiyorsunuz adamı niye  korkutuyorsunuz diye sorunca şu borcu var bu borcu var dediler 7 250 tlye düştüler adamda dediki ben şu tarihte icradan aldım daireyi  borcu olsa icraya müracat edip tahsil etmenz gerekmezmiydi dedi adamı niye korkutuyorsunuz bu günki tarihe kadar borcu varsa mahkemeye verin benden tahsil edin bugünden sonrası bu adama aittir eski borçlar benimdir dedi bende ondan sonra bidaha benim kapıma bunun yüzünden gelmeyin ben şu tarihte aldım site yönetimi bundan sonraki kararları beni bağlar dedim aidatımıda düzenli ödemekteyim site yönetimi 1 yıl sonra yine beni sıkıştırmaya kalkıyorlar şimdide bu site hala kooperatif olarak devam ediyormuş hem site yönetimi hemde kooperatif adına kat maliklerinden para topluyorlar kooperatifin sgk ya eksik bildirimden dolayı 360 000 tl borcu var kooperatif feshedilemiyor bunların kat maliklerinden toplayacağız diyorlar 1800 tl borç çıkarıyorlar bende koopertif üyesi biz değiliz imzamız yok üyesi kimse ondan tahsil edin dedik ben dairenin 3.sahibiyim ilk sahibi iflasdan icraya düşmüş 2.sahibi icradan almış bende ondan satın aldım kooperatif hakkında hiç bir bilgi söylenmedi ne borcu için yönetime geldiğimde nede eski sahibi tarafından oturan maliklerde yarım yamalak mış miş li bilgi sahibleri kooperatif miş diyorlar ben siteyönetimi var diye biliyorum taki kooperatif adına para toplak istediklerine kadar senede bir koopreatif bir site toplantısı yapıyorlar bunda bir usulsüzlük yokmudur iki yönetim birden olabilir mi yeni taşınan birisini kooperatife başkan seçtiler kooperatif üyesi kim kim kurmuş bunlar belli değil sadece kooperatif başkanı olan mal sahibi ölmüş sitede biraz akıllı olanlar yönetime girmişler diğer bişiden anlamayan insanlar bunuda ödeyince borcumuz  bitiyomu kooperatifden kurtuluyomuyuz diyorlar bikaç defa para toplamışlar öncesinde kaçıncı bu bıktık artık diyorlar ben nasıl davranmalıyım ne yapabilirim kesinlikle yönetimde para yeme olayı döndüğünden eminim ama nasıl ortaya çıkarırım bilemiyorum ben tek kalıyorum birisi daha itiraz ediyordu onu yönetime aldılar kooperatif e başkan seçtiler sesini kestiler sitede hiç bir bakım bir iş yapılmıyor şimdi aidatlar yükseltiliyor kapı zilimiz dahi 2 senedir yapılacak duruyor beni yönlendirebilirmisiniz nasıl bir yol izlemem gerekir bu toplanan kooperatif parası adı altında ondan mesul muyum vermek zorundamıyım biirde bana eski borcundan  dolayı istedikleri paradan mesul müyüm ödemek mecburiyetim var mıdır internette Yargıtay kararı buldum eski sahibinin borcu yeni sahibine gemez diye ama adamlar kabadayı konuşurken milleti titretiyorlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap bende cılız birisiyim zaten yinede benden başka kimseden ses çıkmıyor sadece fısıldaşıyorlar ne yapacaklarını bilmiyorlar rakip adayda çıkamıyor başkan yardımcısıda ben bu yönetime mahkemeden tebliğ gelmediği sürece hiç bir ödeme yapmayacağımı aidat dışında bildiririm dedim başkanda ben senin borcunu 50000 tl yapmadımda yapmasını bilirimde gibi laflar ediyor sen kimsin ben senden ne aldımda benim borcumu artırıyorsun benim sana borcum mu var dedim senden ne aldım dedim şimdi sessizce bana ne uygulayabiliriz düşüncesindeler sizden acil yardımlar bekliyorum ben bu yönetimin incelemesini kime yaptırabilirim kim ayrıntılı inceleme yapıp bunların açığını çıkarabilir yönetim değişirse önceki yönetimden kalan borçları yada usulsüzlükleri nasıl devralınmaması gerekir yönetimde suç olduğundan o kadar eminim ki adamların davranışlarından insan seziyor bağırarak konuşmalarından belli oluyor ablacığım derken kadına aaaaabbbblaaacığım diyorlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap acil yardımlarınızı bekliyorum birkaç farklı konu oldu ama hepsinden ayrıntılı açıklama yazarsanız memnun olurum teşekkür eder kolaylıklar dilerim…Sorunuz yukarıda ayrıntısı ile cevaplanmış.
Tekrar özel durumunuza cevap verilmesi gerekmiyor.

Sizden önceki borçlar eski malikleri ilgilendiriyor.
Bu yazdığım tapudan devir yapılması koşulu ile geçerlidir.

İşçilik alacakları ve ilgili primler için ise eski - yeni malik iki yıl müteselsil sorumlu olup. İki yıla kadar eski malike gidebilirsiniz.
İki yıldan sonra tüm işçililik borçları yeni malike ait olur. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Merhaba,

Yazılan soruları ve cevapları inceledim fakat bendeki sorunun bir benzerini bulamadığım için yazma ihtiyacı duydum.
30 Aralık 2015 tarihinde 64 konutlu bir siteden daire satın aldım. Eski ev sahibinin siteye herhangi bir aidat veya genel giderlerden borcu yok fakat site yönetimi bu 64 dairenin bazılarından zamanında aidat ve genel gider tutarlarına ait paraları toplayamamış ve bu sebepten 3. sahışlara borçlanmış. Şubat 2016'da, haberdar olmadığımızdan dolayı katılamadığımız ve yapılan bir genel kurul toplantısında da, 3. şahıslara olan borçlar olması ve sitede verilen hizmetlerin durdurulmaması için toplanamayan bu borçların diğer kat maliklerinden toplanmasına karar verilmiş. Bu arada borcunu ödemeyen insanlar hakkında yasal işlemler de başlatılmış ama yargı süreci uzun olduğundan böyle bir karar alınmış. Tüm bunlara ek olarak ta, KMK kanununa göre tüm maliklerden yıllık 1 aidat fazla toplama kararı alınmış (sebepi belli değil). Ve 2015 yılında yapılan bütçeden daha yüksek bir gider ortaya çıktığı için eksik kalan tutarı da kat malikleri arasından bölerek benden talep ediyorlar. Karara itirazımı yazılı, ıslak imzalı olarak karar elime gelir gelmez bildirdim fakat dün istenen paraları ödemediğim için site avukatından ihtarname geldi.
Sorum şu, yönetim yukarıda bahsettiğim kararları, 64 dairelik bir sitede 40 kişinin katılımıyla yapılan bir toplantıda verebilir mi ? Böyle bir karar verebiliyorsa bunlar geçmiş döneme ait alacaklar olduğu için bundan ben mi sorumluyum yoksa eski ev sahibi mi ?  Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.